نصب و راه اندازی VOIP

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

راه اندازی VOIP امروزه به دلیل حرکت سازمان ها و شرکت ها به سمت یکپارچه سازی و متمرکز کردن سیستم های اطلاعاتی به نحوی متمرکز و یکپارچه به یک ضرورت تبدیل شده است. استفاده از اطلاعات تماس ها در بحث مدیریت ارتباط با مشتری ، مکانیزه کردن سیستم فکس و … می‌تواند سازمان را به حداکثر بهره‌وری از این بستر ارتباطی برساند.برای پیاده سازی این نوع از ارتباطات، بسترهای سنتی تلفن نظیر تلفن سانترال و هایبرید پاسخگو نبوده و باید به سراغ تکنولوژی جدیدتری برویم که علاوه بر پشتیبانی کامل از نیازهای تلفنی قبلی، قابلیت های به‌روز تری را در اختیار ما قرار دهد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”3006″ img_size=”large” alignment=”center” css_animation=”appear”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

ضرورت اجرای VOIP برای شرکت ها و ارگان ها :

 

راه اندازی سیستم تلفنی Voip برای شرکت و سازمان هایی که دارای شعبات مختلف بوده و یا خدمات مبتنی بر رضایت مشتری برای آنها اهمیت زیادی دارد بسیار مناسب می باشد. از طرفی مراکز پزشکی به دلیل حجم تماس بالا نیازمند برخورداری از یک سیستم نوبت دهی هوشمند و متناسب با ظرفیت های خود هستند. راه اندازی VoIP برای مراکز درمانی ، یک راه حل ایده آل برای افزایش بازدهی خدمات درمانی این مراکز خواهد بود. از این رو راه اندازی یک سیستم تلفن متناسب با نیاز مشتری می تواند کمک شایانی در راستای مشتری مداری و افزایش بازدهی کاری داشته باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

افزایش بهره وری با راه اندازی سیستم VOIP:

 

نصب و راه اندازی VOIP سبب کاهش چشمگیر هزینه های مکالمه شرکت ها خواهد شد. از طرفی این سیستم با ایجاد ارتباط بین شعب مختلف یک شرکت سبب افزایش بهره وری کسب و کار شده و با ایجاد تماس رایگان بین شعب مختلف یک شرکت در داخل و خارج کشور هزینه تلفن را به شدت کاهش می دهد. همچنین امکان برقراری ارتباط با انواع CRM ها جهت مدیریت هر چه بهتر ارتباط با مشتریان توسط سیستم VOIP برای شرکت ها ایجاد خواهد شد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

چرا راه اندازی سیستم VOIP سبب کاهش هزینه ها می گردد؟

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

با راه اندازی سیستم VOIP بسیاری از هزینه ها از جمله هزینه های تماس به حداقل می رسد. از طرفی سیستم های قدیمی به دلیل پیچیده بودن به یک اپراتور مستقر در شرکت نیازمند هستند. در شرکت هایی که شبکه به صورت سیمی می باشد نصب سیستم ویپ بسیار آسان بوده و نیاز به سیم کشی مجدد و سوراخکاری و هزینه های قبلی را ندارد. امکان فعال کردن منوهای مختلف در ورودی تماس و پخش پیام های صوتی برای مخاطبان بدون محدودیت در زمان ضبط پیام را ایجاد می نماید. امکان اتصال سیستم تلفنی ویپ با سیستم های مختلف موجود در سازمان و اتصال پایگاه های داده جهت بسیاری از اهداف شرکت در کمپین های تبلیغاتی و دیگر اهداف مورد نیاز سازمان را فراهم کرده است.امکان برقراری کنفرانس های تلفنی در سیستم ویپ و همچنین کدک های صدای HD برای افزایش کیفیت بسیار زیاد صدا و همچنین کاهش پهنای باند مصرفی در سیستم VOIP فراهم می شود. امکان برقراری تماس های تصویری در صورت امکان بر روی گوشی های تلفن موجود در سازمان وجود دارد.امکان استفاده از تلفن های نرم افزاری در شرکت های بزرگ جهت کاهش هزینه های راه اندازی اولیه، البته به یاد داشته باشید در سیستم های کامپیوتری باید از کارت صدا با کیفیت بالا استفاده کرد تا کیفیت صدا در زمان مکالمه کاهش پیدا نکند.امکان تنظیمات AGENT برای سیستم های CALL CENTER و مانیتور و رصد کردن کامل کاربران کال سنتر برای مدیریت هرچه بهتر فراهم می شود.

ارائه گزارشات کامل و دقیق مدیریتی و همچنین امکان ضبط و بررسی تمامی مکالمات جهت بررسی و پردازش درون سازمانی امکان بررسی هر داخلی به صورت مجزا و امکان ارایه ریز مکالمات تمامی داخلی ها به صورت مجزا وجود دارد.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”3238″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

مزیت های سیستم VOIP نسبت به تلفن سانترال :

 

تلفن VOIP نسبت به تلفن سانترال ساده تر بوده و نیاز به کابل کشی مجزا ندارد. همچنین برای نصب آن می توانید از هر برندی استفاده نمایید و هیچ گونه محدودیتی در استفاده از یک برند خاص وجود ندارد اما باید کیفیت را مد نظر قرار دهید. سیستم VOIP توسعه پذیری داشته و با افزایش Gateway مناسب می توانید تعداد کاربران را افزایش دهید. این سیستم دارای قابلیت های زیادی می باشد و جالب است بدانید تمامی این قابلیت ها با هزینه کم امکان پذیر است. استفاده از این سیستم بسیار ساده بوده و حتی هنگام جابه جایی یک کارمند درون شرکت نیاز به کابل کشی مجدد نداشته و به راحتی می توان این کار را انجام داد و حتی داخلی آن هم تغییر نکند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

مزایای سیستم VOIP چیست ؟

 

1- داخلی های نامحدود

2- توسعه سیستم تلفنی با هزینه کم

3- استفاده از کابل کشی شبکه کامپیوتری موجود برای سیستم تلفنی

4- کاهش فراوان هزینه‌ی سخت افزارها

5- امکان استفاده از تلفن‌های نرم افزاری تحت سیستم عامل‌های مختلف (ویندوز، اندروید ، iOS و …)

6- امکان استفاده از برندهای مختلف سخت‌افزاری در سیستم تلفنی تحت شبکه

7- کاهش هزینه‌ی مکالمات بین دفاتر مختلف شرکت

8- مشاهده گزارش و report از کلیه تماس‌ها

9- دفترچه تلفنی یکپارچه

10- منشی تلفنی هوشمند (IVR) در چندین لایه بدون نیاز به اضافه کردن سخت افزار مجزا

11- ایجاد صف‌های فروش و پشتیبانی

12- ایجاد مراکز تماس (Call center) برای شرکتها و مراکز اورژانس و آتش نشانی و…

13- تعریف زمان‌های کاری شرکت برای برقراری و عدم برقراری تماس‌های تلفنی

14- کنفرانس‌های چندجانبه صوتی و تصویری

15- پیاده سازی راهکارهای هوشمند تلفنی نظیر تلفن های گویا و …

16- ارسال و دریافت فکس و آرشیو آنها ، ارسال ایمیل به فکس و برعکس.

17- ترکیب کلیه سرویس‌ها مانند voice mail, E-mail  و یکپارچه نمودن سرویس‌ها

18- تعریف تقویم کاری و قرار ملاقات‌ها و اطلاع‌رسانی آنها با تماس تلفنی اتوماتیک

19- سیستم چت داخل سازمانی یکپارچه با سیستم تلفنی

20- استفاده از GSM برای تماس‌های ورودی و خروجی

21- امکان شنود و ضبط تمامی یا برخی از تماس‌های تلفنی

22- و قابلیت های‌دیگر قابل پیاده سازی با سیستم هایOpen Source[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

امنیت این سیستم چقدر اهمیت دارد؟

[/vc_column_text][vc_single_image image=”3015″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

با توجه به عدم برقراری امنیت ۱۰۰٪ در دنیای تکنولوژی و همچنین نیاز و ضرورت برقراری امنیت در دنیای امروز که برای همه سیستم های موجود در هر سازمان لازم و ضروری می باشد، اما حال به این خواهیم پرداخت که در سیستم های مبتنی بر VOIP چه اهمیت خاصی برای برقراری امنیت داریم. در سیستم های ویپ بسته به نوع استفاده از این سیستم می بایستی امنیت آن را در نظر گرفت.

برای برقراری امنیت سه نوع و مرحله در سیستم تلفنی ویپ وجود دارید که در زیر برای شما عزیزان به تفکیک توضیح خواهیم داد.

 

۱-پیکربندی کانفیگ های امنیتی بر بستر موجود و بستن پورت های بدون استفاده در سیستم:

 

در این مرحله می بایستی بر اساس سیتم تلفنی موجود مانند الستیکس یا استریکس و یا …. کانفیگ های امنیتی لازم را انجام داد که تا حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد امنیت یک سیستم از همین طریق برقرار می شود و هزینه آن برای یک سازمان کم بوده و فقط نیاز به پرداخت هزینه پیکربندی به یک متخصص امنیت می باشد.

 

۲- نصب تجهیزات سخت افزاری میان رده برای برقرای امنیت در سیستم ویپ:

 

این مرحله برای سازمان ها و شرکت هایی است که بستر ویپ آنها با اهمیت بسیار زیاد بوده و اختلال در این سیستم ضرر های سنگینی به بار خواهد آورد. در این مرحله بر اساس مهندسی شبکه و زیر ساخت موجود تجهیزات خاص امنیتی میان رده مانند فایروال های مخصوص VOIP را برای این ستر قرار می دهیم و همچنین پیاده سازی زیر ساخت های DMZ. پس از نصب و پیکربندی تجهیزات فوق امنیت سیستم ویپ شما تا ۹۰ درصد افزایش خواهد داشت که برای بسیاری از سازمان ها و شرکت ها مورد قبول می باشد و هزینه این قسمت به نسبت مرحله قبل بیشتر می باشد و نیاز به خرید تجهیزات جدید می باشد.

 

۳- نصب تجهیزات امنیتی enterprise جهت برقراری امنیت سیستم VOIP :

 

در این مرحله تجهیزات بسیار پیشرفته جهت برقراری امنیت ویپ در شبکه شما نصب خواهد شد که هزینه نصب و راه اندازی این تجهیزات بسیار بالا می باشد و در مورد سازمان های بسیار بزرگ و حساس پیشنهاد می شود . نصب و راه اندازی این مرحله زمان بر و بسیار حساس می باشد لذا حتما از متخصصان بسیار توانمند استفاده نمایید و همچنین اسناد تمام مراحل کار را از آنها بخواهید تا بعدا در صورت بروز مشکل به مشکل عدم آگاهی از زیر ساخت خود مواجه نشوید. در این مرحله با توجه به هزینه بسیار بالا و خرید تجهیزات لازم باز هم نمی توان گفت امنیت شما ۱۰۰٪ شده است و در نهایت می توان ادعای ۹۹٪ برقرای امنیت را کرد.

 

یک نکته مهم :

 

یکی از تفکرات غلط در سازمان ها و شرکت ها این است که سیستم VOIP ما در بستر شبکه داخلی خودمون است و نیازی به امنیت ندارد این یک نظر غلط و کاملا اشتباه است.

 

چرا ؟؟؟؟

 

زمانی که سیستم شما در داخل شبکه داخلی شما قرار دارد در احتمال ایجاد مشکل وجود دارد اول اینکه امکان بروز مشکل و حمله از طرف همکاران و کارمندان داخلی شرکت وجود دارد. و دوم اینکه کارمندان فایلی مخرب و یا ویروس را دانلود میکنند و این فایل سرور VOIP شما را پیدا می کند و راه های نفوذ آن را از داخل برای بیرون از شرکت باز میکنند. حال در این مرحله attacker به راحتی از بیرون به سرور شما دسترسی خواهد داشت و می تواند از منابع سرور شما به هر نحوی استفاده نماید . گاه برای استفاده از خطوط تلفن شما از این کار استفاده میکنند و گاه برای mine کردن ارز های دیجیتال و …

امیدوارم در این فرصت کوتاه لزوم برقراری امنیت سیستم های VOIP را برای شما عزیزان به طور مختصر توضیح داده باشم.

[/vc_column_text][vc_cta h2=”” txt_align=”center” style=”3d” color=”grey”]

در صورت برخورد با مشکل و یا سوال در این زمینه می توانید در دیدگاه های همین نوشته سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

دو نوع تکنولوژی معروف برای راه اندازی ویپ :

 

ـ سیسکو:

 

سیسکو به دلیل قابلیت هایenterprise  اغلب برای سازمان‌های بزرگ با بیش از 500 کاربر استفاده می‌شود.

 

ـ استریک:

 

اما سیستم تلفتی استریسک (Asterix)یک سیستم تلفنی متن باز بوده و امروز توسعه دهنگان زیادی به صورت جدی روی آن کار کرده اند و همچنان نیز در حال توسعه و گسترش آن هستند. از جمله آنها می توان به Free PBX ، Elastix  ، Trixbox و … اشاره کرد که  با ارائه پنل کاربری Web base ،کار کردن با سیستم تلفنی را تا سطح کاربران معمولی کامپیوتر نیز آسان کرده اند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

خدمات شرکت آترا برای راه اندازی سیسم تلفنی:

 

شرکت آترا نیز با بهره گیری از تیمی متخصص و مجرب توانسته راهکارهای با کیفیت و متنوعی را در زمینه راه اندازی ویپ به مشتریان خود عرضه کند که شامل بخش های زیر می‌باشد:[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

مشاوره:

 

برگزاری جلسات توجیهی با مشتریان برای انتخاب بهترین تجهیزات و راهکارهای مختلف سیستم های تلفنی به این صورت که ابتدا نیاز آن ها بررسی می شود سپس بر اساس بودجه کارفرما قابلیت ها و ویژگی های سیستم VOIP بررسی می گردد.

 

طراحی:

 

طراحی و تهیه Plan سیستم تلفنی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها در جهت پیاده‌سازی هرچه بهتر انتقال صدا در بستر‌های مختلف شبکه به‌خصوص LAN و WAN

تامین تجهیزات:

 

تهیه تجهیزات لازم برای سیستم های تلفنی ویپ در برندهای معتبر و با کیفیت روز دنیا از جمله سرورهای IP PBX ، تلفن های IP ، گیتوی ، کارت ها و ماژول هایVOIP  استریسک و سیسکو، سوئیچ های مدیریتی و…

 

پیاده سازی ، اجرا ، نگهداری و پشتیبانی:

 

نصب و اجرای سیستم‌های تلفنی یکپارچه سازمان ها و شرکت ، توسعه و ارتقا  سیستم های تلفنی تحت شبکه موجود و troubleshooting مشکلات‌ آنها و همچنین عقد قرارداد نگهداری و پشتیبانی سیستم های تلفنی یکپارچه سازمان‌ها و شرکت‌ها از جمله خدمات شرکت فناوران عصر شبکه آترا در زمینه سیستم های تلفنی تحت شبکه و یکپارچه می باشد.

جهت انجام خدمات و یا مشاوره با کارشناسان شرکت آترا تماس بگیرید.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”3014″ img_size=”large” alignment=”center” css_animation=”appear”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

تجهیزات مورد نیاز جهت نصب و راه اندازی VOIP چیست؟

 

سرور برای نصب سیستم تلفن ، کارت یا Gateway با برندهای معتبر و با کیفیت ، گوشی های تلفن تحت شبکه و یک شبکه که کیفیت بالایی داشته باشد. جهت تامین تجهیزات مورد نیاز و همچنین مشاهده قیمت ها می توانید به سایت مستر شبکه مراجعه نمایید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”3228″ img_size=”400*200″ alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

خدمات متمایز نصب و راه اندازی voip شرکت آترا:

 

ـ داشتن نیروهای متخصص و با تجربه

ـ ارائه راه کارهای مقرون به صرفه با توجه به بودجه کارفرما

ـ استفاده از تجهیزات خوب و با کیفیت

ـ برگزاری کلاس های آموزشی برای کارکنان

ـ بهترین پشتیبانی بعد از نصب و راه اندازی[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

پس نتیجه می گیریم شرکت ها و ارگان هایی که حجم بالایی از تماس را دارند می توانند از قابلیت های موجود درسیستم voip استفاده نمایند و جهت نصب و راه اندازی آن اقدام نمایند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_cta h2=”” txt_align=”center” style=”custom” custom_background=”#1e73be”]

شرکت فناوران عصر شبکه آترا  با کادری مجرب و متخصص در زمینه نصب و راه اندازی VOIP آمادگی خود را در زمینه همکاری با تمامی نهاده های دولتی و خصوصی اعلام می دارد.

[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

سوالات متداول قبل از انجام پروژه

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_tta_accordion][vc_tta_section i_icon_fontawesome=”fa fa-check” add_icon=”true” title=”چه مدت زمانی برای نصب و راه اندازی voip لازم می باشد؟”][vc_column_text]

بستگی به حجم کار و میزان کاربران آن شبکه دارد ولی در صورت وجود شبکه و پس از خرید تجهیزات نهایتاً 3 الی 5 روز جهت پیکر بندی های مختلف زمان نیاز دارد.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section i_icon_fontawesome=”fa fa-check” add_icon=”true” title=”آیا برای راه اندازی ویپ کابل کشی مجدد لازم است ؟”][vc_column_text]

در صورتی که کیفیت شبکه قبلی مورد قبول باشد و در آن Packet Lost وجود نداشته و Ping Time زیر 50 ثانیه باشد نه نیازی به شبکه و نه کابل کشی مجدد می باشد.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section i_icon_fontawesome=”fa fa-check” add_icon=”true” title=”هزینه هر گوشی تلفن voip چقدر است؟”][vc_column_text]

گوشی های تحت شبکه voip در برندها ، کیفیت ها و امکانات بسیار متنوعی در بازار قرار دارند و به همین دلیل ابتدا نیازهای شما دریافت و توسط واحد فروش شرکت آترا هر دستگاه به شما اعلام خواهد شد.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section i_icon_fontawesome=”fa fa-check” add_icon=”true” title=”آیا روی تلفن همراه هم می توان از voip استفاده کرد؟”][vc_column_text]

بله در سیستم SIp تعدادی نرم افزار بر روی گوشی های هوشمند قابل نصب هستند که امکان اتصال به سرورهای voip و برقراری ارتباط را دارند که در مقاله ای جداگانه برای شما توضیح خواهیم داد.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section i_icon_fontawesome=”fa fa-check” add_icon=”true” title=”آیا قرار دادن سیستم ویپ در اینترنت کار درستی می باشد؟”][vc_column_text]

قرار دادن سیستم voip بر بستر اینترنت بدون هیج تنظیمات و تجهیزات امنیتی بسیار خطرناک است و اصلا توصیه نمی شود زیرا در کمتر از 5 روز سیستم مورد نظر هک شده و قبض های تلنف چند میلیون تومانی برای شما در بر خواهد داشت.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section i_icon_fontawesome=”fa fa-check” add_icon=”true” title=”چرا نباید سیستم voip را به بستر اینترنت متصل کرد؟”][vc_column_text]

در محیط اینترنت روبات هایی هستند که شبانه روز به دنبال سرورهای voip بدون امنیت هستند تا آنها را هک کنند و از آنها جهت فروش خطوط بین المللی استفاده کنند لذا این کار به شدت خطرناک است و در صورت نیاز به این امر حتماً با یک متخصص در این زمینه جهت برقراری امنیت هر چه بیشتر سیستم خود و نصب دستگاه هایی مثل فایروال و UTM جهت این کار اقدام نمایید.

شرکت آترا در این زمینه آمادگی خود را جهت همکاری با شما سروران گرامی اعلام می دارد.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row]

سوالات متداول

رویه های بازگرداندن کالا

شرایط و قوانین 

حریم خصوصی 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید:

شماره تماس: 62913-021                               آدرس ایمیل: info@atranet.org

فناوران عصر شبکه آترا
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0