آموزش بستن یا غیرفعال کردن کامنت ها در اینستاگرام

غیرفعال کردن کامنت ها در اینستاگرام

ویژگی بستن کامنت را به‌جرأت می‌توان یکی از کاربردی‌ترین امکاناتی دانست که اینستاگرام در سال‌های اخیر به سرویس خود اضافه کرده است.

این ویژگی به‌خصوص برای افراد مشهور و پیج‌های عمومی از ارزش بسیار بالایی برخوردار است؛ چرا که می‌توانند در هر زمان، یا در هر پست که مایل بودند امکان ارسال کامنت را به‌طور کامل غیرفعال کنند.

از آنجا که دلیل خداحافظی بسیاری از افراد مشهور از اینستاگرام یا خصوصی کردن پیج همین کامنت‌های منفی یا غیرمحترمانه هستند، این قابلیت می‌تواند به‌طور کامل مشکل را برای این افراد حل کند و در صورت عدم رضایت از جو حاکم بر کامنت‌ها، به جای خداحافظی امکان ارسال کامنت را برای پست‌های خوب ببندند.

البته این ویژگی با قابلیت فیلتر کامنت ، کاملا متفاوت است. در آن روش علاوه بر آنکه فیلتر کردن «تمام» کلمه‌های رکیک به‌نوعی ممکن نبود، کاربران نیز می‌توانستند با تغییر در نوشتار کلمات مورد نظر این فیلترینگ را دور بزنند.

از همین رو اینستاگرام ویژگی دیگری برای بستن کامل کامنت‌ها ارائه کرده است که البته مدت قابل توجهی از فعال شدن آن برای کاربران می‌گذرد، اما هنوز بسیاری از نحوه ایجاد آن بی خبرند.

آموزش غیرفعال کردن کامنت ها در اینستاگرام در هنگام انتشار پست

فعالسازی این امکان بسیار ساده است.

برای این امر کافی است هنگام ارسال یک پست، زمانی که به بخش نوشتن توضیحات آن می‌رسید، همانطور که در تصویر بالا مشخص است گزینه‌ی Advanced Settings را انتخاب کنید.

با این کار، وارد صفحه‌ی دیگری (عکس سمت راست) می‌شوید که در این بخش می‌توانید با روشن کردن گزینه‌ی موجود، قابلیت ارسال کامنت برای این پست را به طور کامل ببندید. با انجام این کار آیکون کامنت‌ها نیز از زیر پست مورد نظر حذف خواهد شد.

آموزش بستن کامنت بعد از انتشار پست

اگر قصد بستن کامنت برای پستی که در حال حاضر منتشر شده است دارید، کافی است به آن پست مراجعه و با زدن منوی سه نقطه، در کنار مواردی همچون Edit یا Delete، گزینه‌ی Turn Off Commenting را انتخاب کنید تا امکان ارسال کامنت در پست مورد نظر غیرفعال شود.

آموزش فعالسازی مجدد ارسال کامنت

اگر قصد فعالسازی مجدد ارسال کامنت در پستی که این امکان را برای آن خاموش کرده‌اید، دارید؛ کافی است به منوی سه نقطه‌ی آن پست مراجعه و گزینه‌ی Turn On Commenting را انتخاب کنید تا همه چیز به حالت عادی بازگردد.

توجه : در صورتی که چنین گزینه‌ای در اختیار ندارید، اینستاگرام خود را آپدیت کنید.

شرکت فناوران عصر شبکه آترا امیدواراست تا با انتشار مقاله غیرفعال کردن کامنت ها در اینستاگرام ،گامی مؤثر در راستای شناخت شما عزیزان برداشته و شما را در راستای افزایش دانش خود یاری نماید.

نظر دهید

پاسخ دهید

سوالات متداول

رویه های بازگرداندن کالا

شرایط و قوانین 

حریم خصوصی 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید:

شماره تماس: 62913-021                               آدرس ایمیل: info@atranet.org

فناوران عصر شبکه آترا
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0