ضرورت و اهمیت برون سپاری در حوزه فناوری اطلاعات

ضرورت و اهمیت برون سپاری در حوزه فناوری اطلاعات :

در ابتدا لازم به ذکر است که هدف ما از این مقاله آشنایی بیشتر همراهان و کاربران با برون سپاری خدمات در تجهیزات شبکه می باشد که به طور کلی برون سپاری واحد IT به معنای سپردن بخشی از وظیفه، کار و مسئولیت به شرکت و یا شخص متخصص، که می بایست توسط کارمندان موجود در آن شرکت صورت پذیرد.

لازم به ذکر است برون سپاری دارای حوزه ی وسیعی می باشد که شامل خدماتی نظیر حسابداری، فناوری اطلاعات و منابع انسانی می باشد. البته ما در اینجا تنها در رابطه با برون سپاری خدمات شبکه  صحبت خواهیم کرد.

شما می توانید در مقاله های فناوران عصرشبکه آترا مشاوره راه کارهای IT را مطالعه فرمایید که برای تکمیل کردن اطلاعات این مقاله به شما کمک می کند.

انواع برون سپاری در شرکت آترا:

به طور کلی برون سپاری واحد IT در شرکت آترا به صورت زیر می باشد:

ـ برون سپاری به صورت غیر حضوری:

در این نوع برون سپاری شبکه، پشتیبانی به صورت غیر حضوری و از راه دور صورت می گیرد. به طوری که پس از بروز مشکل و اختلال در شبکه از طریق سیستم ریموت مشکلات بوجود آمده بررسی و برطرف می گردد. لازم به ذکر است که در این نوع برون سپاری، در صورتی که مشکل پیش آمده در شبکه به صورت غیر حضوری رفع نگردد، نیروی متخصص به محل اعزام و به صورت مشکلات را برطرف می نماید.

ـ برون سپاری به صورت دوره ای و منظم:

در این نوع برون سپاری طبق قرارداد درهفته یک یا چند روز (طبق نظر شرکت یا سازمان)، نیرو و یا نیروهایی به محل اعزام و حضور خواهند یافت. در این حالت ممکن است در شبکه اختلالاتی بوجود بیاید که غیر از روزهای تعیین شده می باشد ، در این حالت نیز شرکت آترا نت شرایط اضطراری را در نظر گرفته و در صورت بروز مشکلات اساسی در روزهای غیر از روزهای تعیین شده در محل حاضر می شوند و مشکلات را بررسی می نمایند.

ـ برون سپاری به صورت مستمر:

در این نوع برون سپاری یک یا چند نیروی متخصص به صورت تمام وقت در اختیار شرکت یا سازمان کارفرما می باشند و در کلیه ساعت های اداری در شرکت حاضر می باشند. نیروی حاضر در شرکت موظف است کلیه مسئولیت های شبکه را بر عهده بگیرد و کلیه عملیات های موجود در شبکه، کاربران و تجهیزات را بررسی نماید. یکی از مزیت های این نوع پشتیبانی بازرسی مستمر از تجهیزات شبکه می باشد که از بروز مشکلات اساسی در دیتا سنترها جلوگیری و سبب بقای عملکرد شبکه و جلوگیری از ایجاد هزینه های بسیار گزاف خواهد شد.

مزیت های برون سپاری و یا پشتیبانی شبکه چیست؟

در واقع می توان گفت برون سپاری به عنوان یک فرآنید پیشگیرانه محسوب می گردد و یک نظارت 24 ساعته در طول هفت روز هفته می تواند در فعالیت دیتا سنتر یک شرکت تاثیر مثبتی داشته باشد. این فرآنید می تواند این اطمینان را به شما بدهد که از توقف کار و فعالیت کارمندان به طور کامل جلوگیری نماید. که در نتیجه سبب بهره وری بهتر نیروی انسانی و افزایش کارایی کسب و کار می گردد. از طرفی شرکت ها می توانند تنها بر کار خود تمرکز کرده و دغدغه ای دیگری نداشته باشند.

البته لازم به ذکر است کلیه این خدمات به بررسی کار تجهیزات و یا کاربران ختم نمی شود. در واقع هنگامی که شما شبکه خود را به شرکت های پشتیبانی شبکه می سپارید به دلیل تخصص لازم در این حوزه علاوه بر خدمات گفته شده شبکه شما را در برابر نفوذ هکرها نیز محافظت می نماید.

به طور کلی ضرورت و اهمیت برون سپاری در حوزه فناوری اطلاعات به شرح ذیل می باشد:

ـ کاهش چشمگیر هزینه ها

ـ افزایش تمرکز بر کسب و کار

ـ افزایش بهره وری

ـ استفاده از نیروهای متخصص در هر زمینه

ـ بیشتر کردن ظرفیت برای نوآوری

ـ آموزش کاربران با هدف افزایش بهره وری

دلایل برتری شرکت های پشتیبانی شبکه نسبت به یک کارشناس IT:

تا به اینجا به اهمیت برون سپاری تجهیزات شبکه برای شرکت هایی که دارای شبکه کامپیوتری می باشند پی بردیم. در طی چندین سابقه کار شرکت فناوران آترا در زمینه خدمات تجهیزات شبکه ، با توجه به تجربه ، شرکت هایی که از خدمات برون سپاری استفاده نکرده اند و کلیه عملیات را به پرسنل سپرده اند به علت نداشتن پشتیبانی حرفه ای با چالش های جدیدی روبرو شدند و در آخر مشکلات خود را با صرف هزینه های اضافی و بیشتر با متخصصین شرکت آترا برطرف نمودند.

از طرفی استخدام یک کارشناس مواردی چون، بیمه ، حقوق ، مرخصی ، غیبت ، اخراج و … را به دنبال دارد. در صورتی که کلیه موارد گفته شده در برون سپاری بر عهده شرکت خواهد بود. به همین دلیل توصیه می کنیم برای برخورداری از پشتیبانی تخصصی و مداوم ، قطعاً با یک شرکت معتبر قرارداد پشتیبانی شبکه تنظیم کنید.

چگونه یک شرکت مناسب برای پشتیبانی شبکه انتخاب کنیم؟

در حوزه تجهیزات شبکه شرکت های زیادی وجود دارد و انتخاب از میان آن ها کاری بسیار دشوار خواهد بود. ما در اینجا سعی خواهیم کرد تا شما را در انتخاب درست راهنمایی نماییم. از عوامل اصلی که موجب انعقاد قرار داد با شرکت های پشتیبانی شبکه می شود، دریافت رزومه کاری شرکت و مشاهده مشتریان می باشد.

از عواملی که شما را در شناخت و انتخاب شرکت مناسب یاری می نماید می توان به عوامل زیر اشاره کرد:

1ـ دارا بودن مجوز از شورای عالی انفورماتیک کشور

2ـ دارا بودن رزومه درخشان کاری

3ـ دارا بودن  قدمت و سابقه کار در این حوزه

4ـ کسب رضایت مشتری

5- دارا بودن کادر مجرب و کارکشته

نحوه انعقاد قرار داد با شرکت آترا:

1ـ تماس جهت مشاوره با کارشناسان آترا

2ـ اعزام کارشناس جهت بررسی شرایط و نیازها و تهیه چک لیست

3ـ برقراری جلسه با مدیران شرکت و بیان انتظارات

4ـ بررسی بودجه و مشخص نمودن نحوه برون سپاری

4ـ ارائه گزارش به کارفرما

5ـ انعقاد قرارداد پشتیبانی بعد از تأیید کارفرما

6ـ تهیه و تنظیم قرارداد برون سپاری

7ـ آغاز کار بر اساس نوع برون سپاری

نتیجه گیری : 

در این مقاله در رابطه با ضرورت و اهمیت برون سپاری در حوزه فناوری اطلاعات صحبت کردیم . البته لازم به ذکر است جهت آشنایی بیشتر رویه ی  برون سپاری شبکه توسط شرکت آترا به بخش خدمات شرکت مراجعه نمایید.

شرکت فناوران عصر شبکه آترا امیدوار است تا با انتشار مقاله ضرورت و اهمیت برون سپاری در حوزه فناوری اطلاعات ، گامی مؤثر در راستای شناخت شما عزیزان برداشته و شما را در راستای افزایش دانش IT  خود یاری نماید.

نظر دهید

پاسخ دهید

سوالات متداول

رویه های بازگرداندن کالا

شرایط و قوانین 

حریم خصوصی 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید:

شماره تماس: 62913-021                               آدرس ایمیل: info@atranet.org

فناوران عصر شبکه آترا
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0