تاثیر پشتیبانی شبکه بر سرعت بخشیدن به کسب و کار

خدمات پشتیبانی تجهیزات شبکه

شاید در گذشته تاثیر شبکه های کامپیوتری در سهولت انجام کارها در شرکت ها و سازمان ها برای افراد آشکار نبود و تصور می کردند تجهیزات شبکه هیچ گونه تاثیری بر روی کسب و کارها نداشته وبه همین دلیل افراد اشتیاق چندانی برای دور شدن از روش های سنتی قبلی نداشتند.

اما امروزه نقش سیستم های کامپیوتری در شرکت ها و سازمان ها و حتی منازل پررنگ شده است. و بطوری که با نبود شبکه های کامیپوتری حیات بسیاری از کسب و کارها دچار اختلال خواهد شد.

راه اندازی یک دیتا سنتر:

راه اندازی دیتا سنتر را می توان در سه بخش خلاصه کرد:

اولین گام:

اولین گام در راستای پیشرفت شبکه ، خرید تجهیزات شبکه با کیفیت می باشد، زیرا این تجهیزات از نظر قیمت بسیار گران بوده و در صورت انتخاب نادرست هزینه جبران خسارت وارده بسیار سنگین می باشد. هر گونه اختلال در عملکرد این تجهیزات، سبب ایجاد وقفه در کار کاربران خواهد شد که خود به عنوان بخشی از خسارات مالی به شمار می رود.

دومین گام:

دومین گام نصب و راه اندازی شبکه می باشد که این مرحله را می توان پایه و اساس کار شبکه دانست. زیرا اگر نصب شبکه به درستی صورت نگیرد، عملکرد شبکه را تحت تاثیر قرار می دهد به طوری که ممکن است حتی سبب خرابی دستگاه ها گردد و روند کار شرکت را متوقف نماید.

لازم به ذکر است تمامی مواردی که نیاز است تا در طی نصب شبکه بدانید را در مقاله نصب و راه اندازی شبکه به طور کامل توضیح داده ایم.

سومین گام:

گام سوم نگهداری و خدمات پشتیبانی شبکه می باشد. این مرحله بسیار مهم است زیرا با پشتیبانی صحیح ، عمر مفید دستگاه ها افزایش پیدا می کند و همچنین هزینه های جانبی که ممکن است در طی استفاده از دستگاه ها بوجود بیاید را به حداقل می رساند. برای این کار شما می توانید با برون سپاری خدمات IT به شرکت های معتبر و متخصص آسوده خاطر از تجهیزات شبکه باشید.

خدمات پشتیبانی تجهیزات شبکه چه بخش هایی را در بر می گیرد؟

خدمات طیف بسیار گسترده ای را شامل می شود که ائم از مشاوره و راه کار جهت طراحی شبکه و خرید تجهیزات شبکه و زیرساخت شبکه، نصب و راه اندازی شبکه چه از نظر سخت افزار و چه از نظر نرم افزار، مانیتورینگ تجهیزات سخت افزاری شبکه به صورت آنلاین و لحظه ‌ای، راه اندازی VOIP ، راه اندازی دوربین مداربسته،  بازدید های دوره ‌ای به منظور مراقبت و پیشگیری از خرابی تجهیزات شبکه، عیب یابی و رفع خرابی تجهیزات سخت افزاری شبکه، عیب یابی و رفع خرابی زیرساخت و پسیو شبکه، و بسیاری موارد دیگر می شود.

البته کلیه موارد گفته شده در رابطه با سخت افزار بود اما لازم به ذکر است که علاوه بر سخت افزار، نرم افزار نیز اهمیت خاص خود را دارد. که این خدمات شامل نگهداری از نرم افزارها، رفع ایرادات احتمالی آن‌ها، پیشگیری از وقوع ایرادات و مشکلات، نصب نرم‌ افزارهای شبکه، نصب و آپدیت ویندوز سرور، نگهداری اطلاعات و دیتاهای شرکت است.

نکته: بک ‌آپ ‌گیری و پشتیبان‌ گیری از تمامی اطلاعات و نرم ‌افزارهای موجود و مستند سازی تمامی اطلاعات مرتبط با شبکه نیز بخشی از این خدمات می ‌باشد.

چگونه می توان شبکه خود را ایمن نمود:

مدیران دوراندیش قبل از هرگونه ایجاد اختلال در شبکه ، راه حل آن را پیش بینی می کنند و هرگزپس از ایجاد مشکل بدنبال ارائه راه حل برای آن نمی گردند. که از جمله این راه حل ها می توان به همکاری با شرکت متخصص جهت پشتیبانی را اشاره کرد. که با این کار صرفه جویی در زمان می شود وهم  هزینه های جانبی که کارمند برای شرکت دارد کسرمی شود.

لازم به ذکر است که در ابتدای شروع کار با شرکت های پیشیبانی ، این شرکت ها در ابتدا به بررسی تجهیزات و زیرساخت های تجهیزات می پردازند که در صورتی که دستگاه ها نیاز به تعویض داشته باشند این هزینه های اولیه افزایش پیدا می کند و در صورتی که نیاز نباشد که هزینه های معمول محسوب می شود.
در قرارداد پشتیبانی شبکه موارد متعددی از جمله نوع خدمات درخواستی در زمینه نگهداری و پشتیبانی شبکه، تجهیزات شبکه و سیستم‌هایی که نیاز به پشتیبانی دارند، تعداد دفعات بازدید کارشناس از محل شرکت در یک ماه و مدت زمان حضور کارشناس در هر نوبت مراجعه حضوری نیز برای رعایت حقوق مشتریان یا همان کارفرمایان محترم تعیین و مشخص می گردد.

البته کلیه این موارد در قسمت نصب و راه اندازی شبکه و همچنین پشتیبانی شبکه به طور کامل مطرح شده است.

برای دریافت خدمات شبکه تا چه مقدار باید هزینه کرد؟

در قراردادهای پشتیبانی شبکه یکی از مهم ترین  قسمت هایی که مورد توجه کارفرما و شرکت  خدمت دهنده پشتیبانی می باشد هزینه های آن است.

با توجه به این که شبکه می تواند کار را با سرعت و امنیت بیشتری پیش ببرد، شرکت ها و ادارات و دفاتر کاری برای ارتباط بین کارمندان خود به جای اطلاعات مکتوب و کاغذ بازی از این روش بهره می برند تا همزمان تمام این کارمندان بتوانند اطلاعات را داشته باشند و برای پیشبرد اهداف خود از آن ها استفاده نمایند. در این شبکه ممکن است انواع لوازم جانبی دیگر نیز استفاده شود.

با توجه به این موارد می توان گفت که برای انعقاد قرارداد بین دو طرف که نیاز به خدمات شبکه دارند و کار پشتیبانی شبکه انجام می دهند، موارد متعددی دخیل است و هزینه ها بر اساس تعرفه های معمول در این صنف و به ازای کاری که باید انجام گیرد تعیین و در مبلغ قرارداد مشخص می شود.

خدمات شرکت فناوران عصرشبکه آترا:

مجموعه شرکت فناوران عصرشبکه آترا پس از بررسی نیاز شرکت ها و سازمان ها کلیه خدمات اکتیو و پسسو شبکه را در طی انعقاد یک قرار داد فی مابین خود و شرکت مقابل ارائه می نماید. پس از امضای قرارداد و شروع کار شرکت کارفرما دغدغه ای از نظر خدمات شبکه خود نخواهد داشت و می تواند با خیالی آسوده به سایر قسمت ها رسیدگی نماید. جهت آشنایی بیشتر با آترا به بخش خدمات وب سایت مراجعه نمایید.

در این راستا مفتخریم اعلام نماییم تیم فنی شرکت آترا با تکیه بردانش، تجربه و تخصص خود و توجه ویژه به جلب رضایت مشتریان آماده خدمت رسانی در زمینه خدمات پشتیبانی شبکه به کلیه شرکت ها و سازمان ها می باشد. همچنین در تنظیم قرارداد، این شرکت کلیه موارد لازم برای رعایت حقوق مشتری یا کارفرما را لحاظ کرده و همه امکانات لازم برای حفظ حقوق مشتریان را در قرارداد می گنجاند.

شرکت فناوران عصر شبکه آترا با توجه به تخصص و تجریه کارکنان و مهندسان خود در زمینه پشتیبانی شبکه، نصب و راه اندازی شبکه سعی بر آن دارد تا با توجه به استاندارد های موجود بهترین نوع پیاده سازی و اجرای زیرساخت شبکه را برای شما مشتریان گرامی انجام دهد.

مقاله مرتبط :

پنج عامل مهم در خرید تجهیزات شبکه

نظر دهید

پاسخ دهید

سوالات متداول

رویه های بازگرداندن کالا

شرایط و قوانین 

حریم خصوصی 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید:

شماره تماس: 62913-021                               آدرس ایمیل: info@atranet.org

فناوران عصر شبکه آترا
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0