نصب و راه اندازی شبکه

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

امروزه با گسترش فناوری اطلاعات و نیاز به بهره مندی از خدمات شبکه در این حوزه ، نیاز هر سازمان و یا ارگان به نصب و راه اندازی شبکه ، ارتقاء و همچنین تامین تجهیزات آن روز به روز افزایش می یابد. خدمات شبکه باید بر طبق نیاز و برنامه ریزی کاری هر کسب و کار صورت پذیرد. و به مجموعه اقداماتی نظیر طراحی و خدمات پسیو و اکتیو شبکه که در راستای ایجاد یک شبکه استاندارد صورت می گیرد گفته می شود.

اولین عامل در کارایی شبکه طراحی ، نصب و راه اندازی اصولی بر طبق استاندارد آن که به عنوان اصلی ترین و اولین قدم در راه اندازی یک شبکه جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. به طوری که اگر این امر برای مدیریت سازمان دارای اهمیت باشد کار خود را به یک نیروی تازه استخدام شده و بی تجربه نمی سپارد. ممکن است درابتدای کار هزینه کم برای برخی مدیران در اولویت باشد اما اگر نصب اولیه شبکه بدون دانش و تجربه کافی انجام گیرد کارفرما باید خود را برای هزینه های بیشتر از هزینه نصب آماده نماید زیرا همواره شبکه با اختلات جدی مواجه خواهد شد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”3156″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

آیا نصب شبکه با هزینه کم امکان پذیر است؟

 

تجهیزات با کیفیت و نیروهای متخصص برای داشتن یک شبکه استاندارد دو امر ضروری تلقی می گردد. استفاده از تجهیزات بی کیفیت و نصب بدون دانش فنی می تواند منجر به خسارات فراوانی شود و حتی ممکن است هزینه را چند برابر افزایش دهد. شرکت آترا با نیروهای متخصص و تجهیزات با کیفیت سعی بر کاهش هزینه های نگهداری داشته و یک شبکه استاندارد و با کیفیت را برای شما راه اندازی می نماید. خدمات مشاوره شرکت آترا شما را در این مسیر یاری می نماید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

عدم راه اندازی اصولی شبکه چه مشکلاتی را پیش خواهد آورد؟

 

عدم راه اندازی یکپارچه و اصولی شبکه که توسط نیروهای کم تجریه انجام می شود ، علاوه بر هدر دادن وقت ، می تواند هزینه های سنگینی را در آینده برای عیب یابی ، رفع اختلالات شبکه و خسارات جبران ناپذیری به سازمان تحمیل نماید. همچنین درطول استفاده به دلیل ایجاد وقفه های طولانی به هنگام رفع اختلالات موجب توقف کار پرسنل، اهداف سازمانی و در نهایت ضرر مالی شرکت می شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

هزینه کم تر یا کیفیت بهتر !

 

متاسفاته برخی از مدیران به دنبال هزینه کم تر برای شرکت خود هستند. که این امر مشکلات زیادی را برای آن ها به وجود می آورد زیرا هیچ ارزانی بی علت نیست.عدم دانش و تجربه کافی در خرید تجهیزات شبکه به دلیل سخت بودن تشخیص اصل از فیک می تواند مشکلات زیادی را برای شبکه به همراه داشته باشد. البته گاهی ممکن است قیمت کم این تجهیزات بی کیفیت برای کارفرما و حتی برخی شرکت های مسئول خدمات وسوسه گر بوده اما اگر به عاقبت کار بیاندیشند از این کار خودداری می نمایند. که البته لازم به ذکر است اگر از اقلام بی کیفیت استفاده نمایند نباید انتظار کارایی و طول عمر زیادی را داشته باشند. البته تنها مشکل آنها دوره کم استفاده نیست گاهی به دلیل مشکلات فنی موجب اختلالات زیادی در بستر شبکه گردیده که پیدا کردن و برطرف نمودن این مشکلات هزینه و زمان زیادی را به هدر می دهد. شرکت آترا همواره از بهترین تجهیزات همراه با گارانتی معتبر استفاده می نماید.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”3152″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

استفاده از شبکه واحد یا مجزا ؟

 

اولین عامل مربوط به هزینه ی نگهداری است ، به دلیل اینکه نگهداری از چند شبکه کوچک و جداگانه نیاز به نیرو ها و منابع بیشتری دارد .دومین عامل به زمان ارتباط دارد چرا که اعمال تنظیمات در یک شبکه بسیار متفاوت با اعمال یک تنظیم در چند شبکه بوده و همچنین در هر شبکه نیاز به مراجعه حضوری دارد.سومین عامل هزینه بالای پرسنل است ، در صورتی که بخواهید همیشه شبکه های شما پشتیبانی شوند نیاز به یک تیم در هر شبکه به صورت مجزا دارید و این باعث افزایش شدید هزینه های پرسنلی خواهد شد و در صورتی که یک تیم بخواهد کار چند شبکه را به صورت هم زمان انجام دهد امکان عدم پشتیبانی صحیح در یک یا دو شبکه به صورت همزمان وجود خواهد داشت.چهارمین عامل مربوط به خطای انسانی که در هر بار تنظیمات امکان و احتمال این مشکل در تنظیم چند باره یک شبکه بر اساس تجربه ما بسیار محتمل بوده و برطرف نمودن این گونه خطا ها بسیار زمان بر هستند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”3160″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

راه اندازی شبکه شامل چه اقداماتی می باشد؟

 

ـ طراحی شبکه

ـ برآورد تجهیزات مورد نیاز

ـ کابل کشی و داکت کشی (پسیو)

ـ راه اندازی اتاق سرور

ـ پیکر بندی تنظیمات ( اکتیو)

ـ راه اندازی پایلوت شبکه

ـ تست های اولیه

ـ تحویل شبکه به کارفرما

ـ دوره پشتیبانی یک ماهه[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

مجموعه اقداماتی که جهت استاندارد سازی اتاق سرور انجام می شود:

 

ـ اتاق سرور باید بدون پنجره بوده و کف ، سقف و دیوارها باید عایق صدا و حرارت باشند. کف پوش باید جنس آنتی سپتیک باشد. ارتفاع استاندارد دیوار 2 متر و 70 سانت می باشد.

ـ رک ها طوری در اتاق سرور قرار گیرند که حداقل فاصله بین آنها 1 متر باشد و جنس آنها مقاوم در برابر زلزله باشد.

ـ باید دارای سیستم اعلام و اطفای حریق باشد.

ـ یک سیستم خنک کننده بدون رطوبت مانند اسپیلت ها مورد نیاز می باشد.

ـ کنترل دما و رطوبت اتاق سرور

ـ مانیتورینگ 24 ساعته اتاق سرور

ـ و …[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

اهمیت نوع کابل در پسیو شبکه :

 

نوع کابل در راه اندازی شبکه بستگی به نیاز مشتری و شرایط محیطی دارد. به طور مثال اگر در مسیر کابل کشی شما نویز برق وجود داشته باشد باید از کابل شیلد دار (SFTP) استفاده نمایید. یا اگر کابل کشی شما در محیط بیرونی باشد شما ملزوم به استفاده از کابل های مخصوص محیط های بیرونی (OutDoor) می باشید. همچنین پهنای باند مورد نیاز نیز یکی از فاکتور های تعیین کننده نوع و دسته بندی کابل مصرفی در پروژه می باشد. پس از انتخاب نوع کابل کشی شبکه انجام آن توسط نیروی متخصص از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. زیرا کابل کشی استاندارد پایه و اساس نصب شبکه محسوب می شود.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”3150″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”3169″ img_size=”400*300″ alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

مراحل نصب و راه اندازی شبکه توسط تیم آترا:

 

۱- ابتدا نوع فعالیت مشتری و ارتباط آن با بستر IT را مورد بررسی قرار می دهیم .

۲- نیازهای مشتری در حوزه IT را بررسی می نماییم. این نیازها شامل نیازهای نرم افزاری، سخت افزاری و ارتباطی می باشد. بدان معنی که مشتری به چه نوع نرم افزارهایی جهت انجام فعالیتهای خود نیازمند است و جهت اجرای این نرم افزارها به چه نوع سخت افزارهایی نیاز دارد.همچنین نحوه ارتباطات مشتری با پرسنل داخلی و افراد خارجی چگونه می باشد.

۳- بررسی می کنیم کارفرما چه انتظاراتی از بستر IT دارد. آیا تمایل دارد که تا حد امکان تمامی فعالیت ها و مراودات داخلی و خارجی خود را از طریق این حوزه مرتفع نماید؟

۴- بررسی می کنیم با توجه به نوع فعالیت مشتری استفاده از کدام سامانه، پرتال یا اتوماسیون مناسب می باشد.

۵- سپس هزینه نصب بر اساس توانایی کارفرما تخمین و ایشان اعلام می گردد.

6ـ بعد از تایید کارفرما کلیه تجهیزات مورد نیاز تامین می شود.

7ـ نصب و راه اندازی شبکه آغاز می شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 گزارش آنالیز نصب شبکه به کارفرما:

 

پس از در نظر گرفتن مراحل فوق و آنالیز اطلاعات دریافتی موارد زیر به کارفرما گزارش داده خواهد شد:

 

 • نوع بستر ارتباطی مناسب و تجهیزات مورد نیاز جهت نصب و راه اندازی بستر شبکه اعلام می شود.
 • کابلی بودن یا بیسیم بودن شبکه، تجهیزات ارتباطی مناسب و نحوه قرارگیری تجهیزات در این مرحله بررسی و اعلام می شود.
 • تعداد و نوع سرور مورد نیاز، منابع مورد نیاز سرور مانند قدرت پردازنده، میزان هارد دیسک ، رم و سایر موارد بررسی و اعلام می شود.
 • تعداد کامپیوتر مورد نیاز، نوع تجهیزاتی که در آن باید استفاده شود و قدرت سخت افزاری آنها در این مرحله بررسی و اعلام می شود.
 • حداقل سرویس های مورد نیاز برای مشتری بر اساس نیازهای ایشان اعلام می شود.
 •  نحوه مدیریت شبکه، نحوه مدیریت منابع، نحوه کنترل کاربران، پشتیبانی منابع، برقراری امنیت در شبکه و نحوه ارتباطات داخلی بررسی و اعلام می شود.
 • نرم افزارهای مورد نیاز شامل نرم افزارهای مشترک بین کاربران و نرم افزارهای خاص واحدها بررسی و اعلام می شود. در مورد نرم افزارهای مالی، اتوماسیون، انواع پرتالها و سیستمهای یکپارچه از لحاظ فنی نظرات خود را اعلام می کنیم.
 • نوع تجهیزات جانبی شبکه مانند تجهیزات VoIP، تجهیزات UPS، تجهیزات رادیویی و سایر تجهیزات مرتبط بررسی و اعلام می شود.
 • تخمین هزینه های تجهیزات، حق مشاوره و اجرای خدمات توسط  آترا به کارفرما اعلام می شود.
 • مدت زمان اجرای پروژه بر اساس موارد ذکر شده اعلام می شود.
 • در صورت تمایل نحوه پشتیبانی و نگهداری شبکه و همچنین هزینه های مربوطه به کارفرما اعلام می شود

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

تمام موارد فوق به شکل یک طرح پیشنهادی برای کارفرما ارسال شده و بعد از بررسی و اعمال تغییرات لازم به امضا کارفرما خواهد رسید سپس برای اجرا به تیم فنی آترا تحویل داده خواهد شد.b قبل از اجرای پروژه تیم فنی آترا طی یک جلسه کوتاه و مفید با مدیران آن سازمان انتظارات و دغدغه های آن ها را در حوزه شبکه مورد بررسی قرار می دهند که این امر در راستای بهبود رضایتمندی کارفرما صورت می پذیرد و طبق زمانبدی اعلامی پروژه نصب و راه اندازی شبکه به اجرا در خواهد آمد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

در پاره ای از مواد کارفرما نیاز به ارتقاء یا تصحیح شبکه خود دارد که در آن صورت مراحل آن به شرح ذیل می باشد:

 

ارتقا یا تصحیح شبکه های از پیش راه اندازی شده:

 

در این مرحله گزارشی از وضعیت موجود شبکه کارفرما تهیه و برای آنالیز به تیم فنی شرکت آترا تحویل داده خواهد شد.

 

این گزارش شامل :

 

 • نوع بستر ارتباطی و تجهیزات استفاده شده در ارتباط فیزیکی شبکه
 • در صورت داشتن شعبه یا شعبات نحوه ارتباط با آنها
 • تعداد کامپیوترها و نوع آنها
 • تعداد و نوع سرورها
 • سرویس های نصب شده و تنظیمات انجام شده روی آنها
 • نرم افزارهای نصب شده در سرور و کامپیوترها
 • نحوه تهیه فایل پشتیبان از منابع شبکه و تنظیمات انجام شده

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

پس از ارسال گزارش فوق و پایان آنالیز تیم فنی ، طرح پیشنهادی برای کارفرما ارسال و بعد از بررسی و اعمال تغییرات لازم به امضا کارفرما خواهد رسید سپس برای اجرا به تیم فنی آترا تحویل داده خواهد شد و طبق زمانبدی اعلامی پروژه نصب شبکه اجرا می شود. تمامی مراحل فوق در جهت انجام بهتر و دقیق تر پروژه شما انجام می شود و حاصل سالها تجربه و دانش فنی کارکنان شرکت آترا می باشد.

جهت مشاهده سایر ویدئو های شرکت آترا به کانال ما در یوتیوب و آپارات مراجعه نمایید:

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_btn title=”مشاهده ویدئو در آپارات” style=”custom” custom_background=”#ed145b” custom_text=”#ffffff” align=”right” i_icon_fontawesome=”fa fa-chevron-left” add_icon=”true”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_btn title=”مشاهده ویدئو در YouTube” style=”custom” custom_background=”#ed0000″ custom_text=”#ffffff” align=”left” i_icon_fontawesome=”fa fa-chevron-left” add_icon=”true”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_cta h2=”” txt_align=”center” style=”custom” custom_text=”#ffffff” custom_background=”#1e73be”]شرکت فناوران عصر شبکه آترا با توجه به تخصص و تجریه کارکنان و مهندسان خود در زمینه نصب و راه اندازی شبکه سعی بر آن دارد تا با توجه به استاندارد های موجود بهترین نوع پیاده سازی و اجرای زیرساخت شبکه را برای شما مشتریان گرامی انجام دهد.[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

سوالات متداول قبل از اجرای پروژه

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_tta_accordion][vc_tta_section i_icon_fontawesome=”fa fa-check” add_icon=”true” title=”چرا برای نصب و راه اندازی استاندارد شبکه باید از متخصین با تجربه استفاده کرد؟”][vc_column_text]

با افزایش تجربه و دانش علمی کارشناسان ، سطح توانایی آنان در پیاده سازی یک شبکه متمرکز و استاندارد نیز بالاتر می رود.از این سو شرکت فناوران عصر شبکه آترا از سال 1393 فعالیت های خود را در زمینه شبکه شروع کرد و از بهترین و باتجربه ترین متخصصان نصب و راه اندازی شبکه و پشتیابنی شبکه در ایران بهره می برد.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section i_icon_fontawesome=”fa fa-check” add_icon=”true” title=”شرکت آترا چه خدمات دیگری ارائه می دهد؟”][vc_column_text]

از دیگر خدمات شرکت آترا پشتیبانی شبکه، مجازی سازی، نصب دکل و لینک های وایرلس، voip و مراکز تماس، طراحی دیتا سنتر، کابل کشی، مانیتورینگ، نصب دزدگیر و دوربین مداربسته می باشد.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section i_icon_fontawesome=”fa fa-check” add_icon=”true” title=”آیا نصب شبکه در کیفیت شبکه تاثیرگذار است؟”][vc_column_text]

صد در صد چگونگی نصب و راه اندازی شبکه تاثیر مستقیمی بر علکرد شبکه خواهد شد. جدا از کیفیت تجهیزات ضروری یک شبکه نصب استاندارد و اصولی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section i_icon_fontawesome=”fa fa-check” add_icon=”true” title=”چگونه می توان از اصل بودن و با کیفیت بودن تجهیزات اطمینان حاصل نماییم؟”][vc_column_text]

همانطور که گفته شد کیفیت تجهیزات و اصل بودن آن در راه اندازی شبکه تاثیر بسیاری دارد. از این رو شرکت آترا همواره از بهترین تجهیزات و به روزترین آنها برای نصب و راه اندازی استفاده می نماید. البته به شما توصیه می شود اگر به دنبال تجهیزات با بهترین کیفیت هستید به سایت mrshabake.com مراجعه نمایید.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row]

سوالات متداول

رویه های بازگرداندن کالا

شرایط و قوانین 

حریم خصوصی 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید:

شماره تماس: 62913-021                               آدرس ایمیل: info@atranet.org

فناوران عصر شبکه آترا
Logo
مقایسه موارد
 • کل (0)
مقایسه
0