روش های دسترسی به روتر و سوئیچ های سیسکو

هدف از این مقاله شناسایی روش های دسترسی به روتر و سوئیچ های سیسکو می باشد. جهت انجام این کار روش های مختلفی وجود دارد که شامل:

روش های دسترسی به روتر و سوئیچ های سیسکو

ـ Console Port:

در این روش روتر و سوئیچ یا دیگر تجهیزات شرکت سیسکو از طریق پورت کنسول و از طریق کابل کنسول به کامپیوتر متصل می شوند.، به این نکته توجه کنید که همیشه برای بار اول تجهیزات سیسکو از این طریق پیکربندی خواهند شد. بعد از دسترسی به روش کنسول می توانید دسترسی از طریق سایر روش های دیگر از قبیل Telnet،SSH، AUX و … را پیکربندی و فعال نمایید.

ـ Auxiliary Port:

در این روش پورت AUX به یک مودم خارجی متصل خواهد شد و باید دسترسی به صورت AUX بر روی روتر پیکربندی شود. بعد از پیکربندی به روش دسترسی به صورت AUX مدیر شبکه قادر خواهد بود از راه دور با Dail کردن شماره خط تلفن متصل به مودم خارجی (که به روتر اتصال دارد) از راه دور می تواند به روتر متصل شود و آن را پیکربندی نماید.

ـ Telnet:

در این روش می‌توانید زمانی استفاده کنید که اینترفیس روتر یا پورت های روتر دارای IP Address می باشند و دسترسی به روش Telnet را از قبل بر روی روتر پیکربندی کرده باشید. در این حالت می توانید از هر نقطه از شبکه داخلی یا حتی از محیط اینترفیس به صوروت Telnet به روتر متصل شوید.

ـ SSH:

SHH نیز ماند روش Telnet قابلیت برقراری اتصال از راه دور را خواهد داشت و امنیت آن از پروتکل Telnet بالاتر می باشد. کلیه اطلاعاتی که روی اتصالات شبکه از طریق اتصال SSH انتقال پیدا می کنند به صورت رمز گذاری شده یا Encryption می باشد.

در حقیقت SSH جایگزین روش دسترسی به صورت Telnet شده است و توصیه می کنیم که به جای دسترسی به صورت Telnet از SSH استفاده کنید.

ـ HTTP/HTTPS:

یکی دیگر از روش های اتصال به روتر روش دسترسی به صورت Web با استفاده از پروتکل های HTTP و HTPPS می باشد که استفاده از روش HTTPS به خاطر پشتیبانی از رمزگذاری اطلاعات، امنیت بالاتری خواهد داشت همان طور که مشاهده می کنید در تصویر زیر با استفاده از روش HTTP مقصد اتصال به یک روتر را خواهیم داشت که قبل از دسترسی باید نام کاربری و کلمه رمز را وارد نمایید.

مقاله مرتبط :

پیکربندی CDP بر روی روترها و سوئیچ های سیسکو

نظر دهید

پاسخ دهید

سوالات متداول

رویه های بازگرداندن کالا

شرایط و قوانین 

حریم خصوصی 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید:

شماره تماس: 62913-021                               آدرس ایمیل: info@atranet.org

فناوران عصر شبکه آترا
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0