برون سپاری واحد IT

برون سپاری در معنای لغوی به انعقاد قرارداد میان شرکت شما و شرکت دیگر گفته می شود و هدف آن سپردن بخشی از وظیفه، کار و مسئولیتی می باشد که می بایست توسط کارمندان موجود در آن شرکت صورت پذیرد. برخی از مدیران شرکت ها واگذاری خدمات را سودمند و برخی آن را از بین رفتن فرصت های شغلی برای شرکت خود می دانند. البته اگر درست به آن نگاه شود خواهید دید ارائه خدمات توسط شرکت های دیگر در برخی موارد می تواند بسیار سودمند باشد.

برون سپاری واحد IT به معنای سپردن کلیه خدمات شبکه، سازمان یا شرکت خود به شرکت های معتبر در حوزه فناوری می باشد. این خدمات شامل پشتیبانی و نگهداری شبکه، ارتقاء و تجهیز شبکه می باشد.رقابت در دنیای کسب و کار امروز سبب شده شرکت ها تمرکز خود را بر روی کسب و کار خود افزایش داده و از انجام سایر کارها که در تخصص آنها نمی باشد دوری جویند. به همین دلیل پشتیبانی شبکه جایگاه ویژه ای را در این حوزه یافته است.

مزیت های برون سپاری شبکه نسبت به استخدام یک کارمند آی تی چیست؟

برون سپاری واحد ITبرخی مدیران شرکت ها به جای سپردن شبکه خود به یک شرکت معتبر حوزه فناوری تمایل زیادی به استخدام یک نیروی آی تی برای شرکت یا سازمان خود دارند. شاید به ظاهر این کار مشکل خاصی نداشته باشد اما باید این را در نظر گرفت که یک شرکت معتبر دارای تخصص و تجربه کاری برای انجام تمامی کارهای حوزه فناوری اطلاعات می باشد و مسلماً می تواند گزینه بهتری برای انتخاب باشد. همچنین شما با استخدام کارمند علاوه بر حقوق باید مواردی همچون بیمه ، سنوات و …. را پرداخت نمایید. این در صورتی است که ممکن است این نیرو تعهد ، انظباط ، تخصص و تجربه کافی برای مدیریت بخش انفورماتیک شما را نداشته باشد. حال آنکه واگذاری این وظیفه به یه شرکت معتبر به دلیل تجربه و تخصص و همچنین جذب رضایت مشتری هیچ کدام از این مشکلات را در پی نخواهد داشت.

 برون سپاری واحد IT شامل چه خدماتی می شود؟

هنگامی که یک شرکت یا سازمان بستر شبکه خود را به یک شرکت معتبر می سپارد کلیه خدمات شامل رفع اشکال ، نگهداری و ارتقاء را شامل می شود. البته مورد آخر که ارتقاء تجهیزات و بستر شبکه را شامل می شود بستگی به کارفرما داشته و تنها در صورتی امکان پذیر است که کارفرما هزینه های مربوط به ارتقاء را بپذیرند.

مورد دیگر در رابطه با کارایی تجهیزات شبکه می باشد زیرا بستر یک شبکه را تجهیزات آن تشکیل می دهند پس اگر کارفرما با ارتقاء و یا بهبود شبکه موافقت نکند نمی توان از شرکت پشتیبان انتظار یک بستر شبکه سالم و بدون نقص را داشته باشد.

دلایل برون سپاری شبکه چیست ؟

برون سپاری آی تی می تواند مزایای زیادی برای شبکه سازمان ها و شرکت ها داشته باشد از جمله :

ـ کاهش هزینه ها :

چرا واگذاری خدمات می تواند سبب کاهش هزینه ها گردد؟

این خدمت می تواند تمامی هزینه های مربوط به استخدام یک کارمند را کاهش دهد همچنین شما با استخدام یک نیروی IT  ممکن است هزینه های آموزش آن را هم در پی داشته باشید . شما با واگذاری شبکه خود به شرکت های معتبر در این حوزه می تواند از دانش و تخصص کلیه کارکنان آن شرکت بهره برده و تنها یک هزینه برای آن پرداخت نمایید. همچنین به دلیل نظارت پی در پی و منظم این شرکت ها مشکلات شبکه در اسرع وقت حل می شود و که این امر سبب می شود هزینه های زیادی برای رفع اختلالات شبکه پرداخت نشود.

ـ تمرکز شرکت ها بر روی کسب و کار خود :

امکان این وجود ندارد که یک شرکت تمامی کارهای خود را در تمامی زمینه ها به تنهایی انجام داده و دچار مشکل نشوند. به همین دلیل بهتر است کارهای که ارتباطی به تخصص آنها ندارد را به شرکت های متخصص در آن زمینه بسپارند و خودشان بیشتر در کسب و کار خود تمرکز کنند. زیرا این عامل سبب می شود کارایی آن ها در زمینه تخصص خود افزایش یابد.

ـ استفاده از تخصص گروهی و آخرین تکنولوژی ها :

شما با واگذاری شبکه خود به یک شرکت معتبر می توانید از تخصص کلیه کارکنان آن شرکت بهره برده و استفاده نمایید. همچنین شما می توانید از به روزترین تکنولوژی های روز دنیا بهره و از آنها مطلع شوید.

ـ استفاده از تخصص کارکنان شرکت به بهترین روش ممکن :

شما می توانید از تخصص کارکنان خود به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید . زیرا ممکن است شما فردی را در قسمت IT خود قرار داده اید که کارایی لازم را ندارد پس می توانید از آن در سایر قسمت ها به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید.

ـ زمانی که منابع داخلی در دسترس نیستند:

شاید شما در شرکت کسی را نداشته باشید که نیازهای شما را مدیریت کند. این مسئله را هم می دانید که استخدام یک کارمند نیازمند بودجه لازم است. برون سپاری واحد IT می تواند به صورت موقت و یا در دراز مدت یک جایگزین مناسب باشد.

ـ ارتقای شبکه به منظور افزایش سرعت کسب و کار:

جایگزینی تجهیزات جدید و با کیفیت به جای تجهیزات فرسوده و همچنین ارتقای آن سبب افزایش سرعت و بهره وری کسب و کار شرکت ها می شود.

ـ کاهش خطر:

شروع و اجرای یک کسب و کار معمولا گران و وقت گیر است. از آنجا که افرادی که برون سپاری  واحد IT می کنند، با مشتریان مختلف کار می کنند و نیاز دارند به بهترین شیوه خود را در صنعت حفظ کنند، پس معمولا آنچه را که درست و یا غلط است را به خوبی می شناسند. در واقع دانش و تجربه آنان به طور چشمگیری خطر اجرای یک تصمیم اشتباه و پرهزینه را کاهش می دهد.

چرا با واگذاری خدمات آی تی هزینه های نگهداری کاهش می یابد؟

شرکت های که وظیفه نگهداری شبکه را بر عهده می گیرند به دلیل وجود نیروهای متعهد و متخصص تجربه کافی برای انجام وظایف محوله را داشته و آن را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند. آنها به دلیل نظارت مستمر و پیوسته همواره فعالیت شبکه را مورد بررسی قرار داده و تمامی مشکلات و اختلالات آن را برطرف می نمایند که این سبب می شود هزینه های تعمیر و خرابی تجهیزات به حداکثر برسد. همان طور که می دانید تجهیزات شبکه دارای قیمت های بالایی هستند که خرابی هر کدام هزینه سنگینی را برای شرکت مقابل به همراه دارد.

معایب برون سپاری

اگر خدمات شبکه خود را به بدون بررسی شرکت مقابل به آن بسپارید مشکلات زیادی را برای شما فراهم می نماید از جمله :

ـ افزایش هزینه ها :

در پاره از موارد شرکت هایی که توانایی لازم برای مدیریت یک شبکه را ندارند با شرکت های دیگر قرارداد پشتیبانی امضاء می نمایند که به دلیل ضعف در دانش و مهارت کافی می توانند شبکه شما را دچار اختلال نمایند. از همین رو باید برای واگذاری بخشی از خدمات شرکت خود می بایست در رابطه با انتخاب شرکت مقابل بسیار دقت نمایید.

ـ اختلال در کار شبکه :

ممکن است واگذاری خدمات it کار درستی نباشد! چون اختلال در کار شبکه ممکن است روی دهد، و اگر شرکت شما کارهای داخلی خود را به یک شرکت واگذار کند، کیفیت خدمات آنها میتواند روی کار شما تاثیر بگذارد، بنابراین واگذاری ممکن است مشکل شما را حل نکند، برای برون سپاری کار شرکت خود باید خدمات درست و استاندارد دریافت کنید، کیفیت درست در برون سپاری قطعا اختلالی در کار شما به وجود نمی آورد.

ـ خطر امنیتی :

حفظ اسرار یک شرکت برای حفظ امنیت لازم است، با نگه داری درست اطلاعات میتوان خطرات امنیتی را کاهش داد. برون سپاری کردن خدمات یک شرکت، یعنی اطلاعات شرکت را در دسترس واحدهای پروژه کار قرار میدهید. بنابراین برای دور بودن از خطر امنیتی افشای اطلاعات، کار خود را با شرکت های درست انجام دهید. شرکت های درست اطلاعات شما را به جایی انتقال نمی دهند.

انواع برون سپاری واحد IT

واگذاری خدمات IT و پشتیبانی شبکه ارتباط مستقیمی با شرکت مقابل و نیازهای آن و همچنین به نوع قرارداد بین دو شرکت دارد که شامل :

 

ـ برون سپاری به صورت غیر حضوری :

در این نوع از خدمات شبکه شرکت کارفرما به صورت از راه دور بررسی می شود و در صورت بروز مشکل در کارشناسان واحد فنی به محل شرکت اعزام و برای رفع اختلال اقدام خواهند کرد.

ـ برون سپاری به صورت دوره ای و منظم :

در این حالت در هفته روز و یا روزهایی تعیین می شود تا کارشناسان ما به شرکت کارفرما اعزام شوند در آن روزها کلیه مشکلات کارکنان و شبکه حل خواهد شد.

ـ برون سپاری به صورت مستمر :

در این حالت یک کارشناس در محل شرکت به صورت دائم حضور دارد و شبکه را مدیریت می نمایند. کلیه وظایف شبکه بر عهده کارشناس بوده و می بایست کاملا شبکه ، کاربران و تمامی تجهیزات شبکه را تحت نظر داشته باشد.

نحوه انعقاد قرارداد همکاری با آترانت :

برون سپاری واحد ITـ تماس با شرکت فناوران عصر شبکه آترا:

طی تماس تلفنی با کارشناسان شرکت آترا نیازهای کارفرما بررسی می شود.

ـ اعزام کارشناس به محل و  تهیه چک لیست:

در صورت لزوم برای بررسی بیشتر کارشناس به محل اعزام خواهد شد.سپس لیستی از انتظارات و نیاز های شبکه توسط کارشناس اعزامی تهیه می شود.

ـ مشخص کردن نوع برون سپاری:

پس از ارائه چک لیست طی جلسه ای با مدیران شرکت نحوه برون سپاری مشخص خواهد شد.

ـ عقد قرار داد و آغاز همکاری:

در این مرحله قراردادی میان شرکت آترا و شرکت گیرنده خدمات به امضاء خواهد رسید. بعد از عقد قرارداد همکاری میان دو شرکت آغاز خواهد شد.

چه ویژگی هایی سبب تمایز خدمات برون سپاری شرکت آترا می شود؟

ابتدا بستر شبکه شما توسط کارشناسان شرکت آترا که دارای کادری مجرب ، متخصص و متعد می باشد بررسی خواهد شد و عوامل مختلفی از جمله سلامت تجهیزات و همچنین عملکرد شبکه بررسی می شود. سپس تمامی مشاهدات و بررسی های نیروی پشتیبانی که شامل نیازمندی ، رفع اشکال ، ارتقاء و سایر موارد می شود به صورت گزارش در اختیار کارفرما و شرکت آترا قرار می گیرد. پس از تایید کارفرما قرار دادی مابین شرکت آترا و شرکت کارفرما انعقاد می گردد. سپس مشکلات شبکه یک به یک برطرف و هر گونه مانع که باعث اختلال در عملکرد شبکه خواهد شد را بر طرف می نمایند.

در برخی شرکت ها به دلیل استفاده از تجهیزات بی کیفیت و غیر استاندارد شبکه آنها دارای اختلالات و مشکلات زیادی می باشد که می بایست آنها را برطرف نمود

شرکت آترا همواره سعی می نماید تا از تجهیزات با کیفیت و دارای گارانتی معتبر جهت تجهیز شبکه استفاده نماید و در آخر خدمات شرکت آترا همواره بر پایه رضایت مشتری است استوار می باشد. کسب صد در صدی رضایت مشتری جزء اولویت های شرکت بوده و خواهد بود.

سوالات متداول

رویه های بازگرداندن کالا

شرایط و قوانین 

حریم خصوصی 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید:

شماره تماس: 62913-021                               آدرس ایمیل: info@atranet.org

فناوران عصر شبکه آترا
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0