پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه و یا خدمات پشتیانی شبکه به مجموعه اقداماتی گفته می شود که در راستای حفظ، نگهداری و ارتقای شبکه صورت می‌گیرد. عیب یابی و رفع آن از دیگر اقداماتی محسوب می شود که ممکن است در سطح سخت افزاری و یا نرم افزاری صورت گیرد. به عبارت دیگر به معنای رعایت اصول استاندارد در نگهداری ، ارتقاء و تجهیز شبکه می باشد.

وابستگی سیستم‌ها به یکدیگر و گسترش شبکه‌های کامپیوتری موجب شده است که مدیران ارشد سازمان ها همواره از آخرین وضعیت تجهیزات شبکه برای بررسی کارکرد و راندمان سازمان تحت مدیریت خود اطلاع داشته و قادر باشند آن را در کمترین زمان ممکن رفع نمایند. زیرا آنها اهمیت و تأثیر شبکه را بر روی کسب و کار خود حس کرده اند.

نگهداری تجهیزات شبکه به بزرگترین دغدغه شرکت ها و سازمان ها تبدیل شده و همواره به دنبال راه حلی برای بهبود آن می باشند. بسیاری از شرکت ها به ضرورت سپردن شبکه خود به یک شرکت معتبر دیگر پی برده اند. زیرا استخدام یک نیروی IT متخصص و آموزش دیده مشکلات زیادی از جمله کم بودن نیروی کار و هزینه بالای استخدام را به دنبال خواهد داشت.شرکت آترا با تکیه بر دانش و مهارت تیم فنی و سابقه و تجربه ای که دارد به عنوان یکی از شرکت های موفق در زمینه پشتیبانی شبکه محسوب می شود.

چرا یک شبکه به پشتیبانی و نگهداری نیازمند است؟

پس از نصب و راه اندازی استاندارد شبکه مهمترین اقدام در پیشبرد شبکه حفظ و نگهداری اصولی آن می باشد ، زیرا در طی فعالیت یک شبکه نصب شده ممکن است مشکلات زیادی برای آن چه در زمینه پسیو شبکه که شامل کامپیوترها، سرورها، سوئیچ، روتر، مودم، اکسس پوینت، کابل، داکت، کیستون‌ها، پریزهای شبکه، رک، پچ پنل و … و همچنین اکتیو شبکه مانند سرویس‌های شبکه، نرم‌افزارهای کلاینت و سرور و همچنین سیستم‌ عامل به وجود آید. هر کدام از این مشکلات عملکرد شبکه را مختل می نماید و حتی در شرکت هایی که مجموعه اقدامات آنها وابستگی شدیدی به شبکه دارد را متوقف می کند. اگر یک شرکت برای شبکه خود دارای یک پشتیبان خوب باشد قبل از به وجود آمدن مشکل و یا بزرگ شدن آن را برطرف می نماید.
پشتیبانی شبکه شامل اقداماتی نظیر نگهداری شبکه ، رفع مشکلات شبکه و ارتقای شبکه می باشد. اگر نصب شبکه توسط شرکت معتبر صورت گیرد مشکلات زیادی وجود ندارد که شرکت پشتیبان آن را رفع نماید اما در صورتی که غیر از این باشد تک تک قسمت های شبکه باید مورد بررسی قرار گیرد و مشکلات آن حل شود. از طرفی دیگر شبکه باید طوری نصب و پشتیبانی شود که امکان ارتقای آن در هر زمانی امکان پذیر باشد.

مزایای استفاده از پشتیبانی شرکتی به جای استخدام یک نیروی IT:

پشتیبانی شبکه | خدمات پشتیبانی شبکهبرخی از شرکت ها در ابتدای کار خود ترجیح می دهند تا از نیروهای تازه کار برای نگهداری شبکه خود استفاده نمایند اما در اکثر موارد این انتخاب به پشیمانی منجر می شود. زیرا یک نیروی IT تازه کار تجربه کاری برای نگهداری و ارتقای یک شبکه را نداشته و نمی تواند گزینه مناسبی برای پشتیبانی ، ارتقاء و حتی نصب باشد. اما برخی از مدیران شرکت ها کیفیت و راندمان کاری را که نتیجه آن کاهش هزینه های نگهداری و پشتیبانی شبکه می باشد را به یک شخص پیمانکار ترجیح داده و آن را به یک شرکت معتبر می سپارند.

استخدام یک نیروی IT که تجربه کاری نداشته شاید در ابتدای مسیر به دلیل پرداخت حقوق بسیار کم به صرفه باشد اما به دلیل مواردی مثل عدم تعهد ، مرخصی های متعدد و ناگهانی ، عدم تخصص و تجربه کافی و عدم نگهداری صحیح می تواند در آینده ای نزدیک هزینه های زیادی را برای شرکت خود فراهم آورد. حال آن که تجهیزات شبکه بسیار گران هستند و باید در نگهداری آن ها بسیار دقت و نظارت شود. سپردن شبکه خود به یک شرکت معتبر و متخصص به دلیل دانش و تجربه کافی مرتب کنترل و نظارت می شود و کوچکترین مشکلات فنی و امنیتی نیز از چشمان متخصصان شرکت خدمات پشتیبانی شبکه دور نمی ماند.

چرا پشتیبانی شبکه توسط شرکت ها سبب کاهش هزینه های نگهداری می شود؟

پشتیبانی شبکه | خدمات پشتیبانی شبکهنیروهای پشتیبانی به دلیل نظارت مستمر بر روی کار شبکه و همچنین تجهیزات شبکه، ایرادات آن را به سرعت بر طرف می نمایند که این کار سبب جلوگیری از ایجاد وقفه در کار شبکه و در نتیجه آن کار شرکت کارفرما می شود.

عدم نظارت مستمر بر روی کار شبکه سبب می شود اگر قسمتی از آن دچار مشکل شود در زمان مناسب برطرف نشده و مشکلات بیشتری را ایجاد می نماید و حتی ممکن است موجب خرابی تجهیزات شبکه شود. از طرف دیگر فعالیت کسب و کار برخی شرکت ها رابطه مستقیمی با فعالیت شبکه دارد به همین دلیل اختلال در کار شبکه موجب اختلال در کسب و کار شرکت ها خواهد شد.

خدمات پشتیبانی شبکه شرکت آترا چه ویژگی هایی متمایزی دارد؟

ـ بررسی شبکه :

ابتدا بستر شبکه توسط کارشناسان فنی آترا بررسی می شود. عواملی از جمله سلامت تجهیزات فیزیکی شبکه اعم از کابل ها، سرورها، کلاینت ها و … ؛ پس از بررسی کامل تمامی عوامل و مشکلات تاثیر گذار بر روی شبکه این موارد به صورت یک طرح کلی به کارفرما اعلام می شود.

ـ رفع نواقص و مشکلات شبکه :

پس از تایید کارفرما موارد و مشکلاتی که در ساختار شبکه وجود دارد یک به یک برطرف می گردد. در ابتدای کار از مشکلات پسیو شروع می شود و پس از برطرف کردن آن اقدام به برطرف نمودن مشکلات اکتیو می نمایند. در برخی موارد به دلیل وجود تجهیزات بی کیفیت ممکن است کار شبکه مختل شود به همین دلیل نیروهای پشتیبانی شبکه شرکت آترا با تأیید کارفرما تجهیزات مورد نیاز را تهیه و جایزین می نماید.

ـ پشتیبانی توسط نیروهای متخصص:

خدمات شبکه در شرکت آترا به دو حضوری و غیر حضوری تقسیم می شود. در پشتیبانی به صورت حضوری یک یا تعدادی از نیروهای شرکت آترا به صورت مداوم در محل پشتیبانی حضور دارند و پشتیبانی غیر حضوری بازدیدها به صورت دوره ای انجام می شود و مشکلات شبکه مورد بررسی قرار می گیرد. دربرخی موارد اصلا نیازی به مراجعه حضوری وجود نداشته و کارشناسان ما به صورت غیر حضوری و از راه دور مشکلات را بر طرف می نمایند. البته نوع حضور و انجام خدمات نیروهای پشتیبانی بسته به نوع قرار داد تغییر می نماید.

ـ ارائه گزارش کامل به شرکت و کارفرما:

نیروی ارسالی به محل پشتیبانی مستلزم ارائه گزاش از مجموعه اقدامات خود به شرکت و کارفرما می باشد. در مواردی هم نیاز به وجود جلسه میان مدیران شرکت کارفرما و کارشناسان پشتیبانی شرکت آترا می باشد که با هماهنگی میان دو شرکت این جلسات برگزار می گردند.

ـ کسب رضایت مشتری :

خدمات شرکت آترا همواره بر پایه رضایت مشتری است استوار می باشد. کسب صد در صدی رضایت مشتری جزء اولویت های شرکت بوده و خواهد بود.

برخی از خدمات شرکت آترا در حوزه پشتیبانی شبکه:

 • پشتیبانی شبکه | خدمات پشتیبانی شبکهبررسی ساختار کلی شبکه های کامپیوتری و رفع ایرادات سخت افزاری و نرم افزاری موجود
 • نصب و پیکربندی سوییچ ها و زیر ساخت های شبکه های کامپیوتری
 • نصب و راه اندازی انواع سرورها
 • نصب و راه اندازی ویندوز سرور
 • مجازی سازی سرورها با تکنولوژی vmware و citrix
 • نصب و راه اندازی سرویس های شبکه کامپیوتری نظیر دامین کنترلر، اکتیو دایرکتوری،,WSUS, DHCP ،DNS ،WDS و …
 • راه اندازی سرویس مدیریت مصرف اینترنت در شبکه کامپیوتری(accounting)
 • رفع مشکلاتی نظیر کندی و قطعی شبکه های کامپیوتری
 • رفع مشکلات پرینترها و سایر دستگاه های شبکه های کامپیوتری
 • رفع مشکلات روزمره کارکنان در زمینه کامپیوتر و شبکه
 • بررسی وضعیت امنیت اطلاعات در سطح سازمان و بازبینی و پیاده سازی دسترسی ها به منابع
 • نصب و راه اندازی سامانه های بک آپ گیری از اطلاعات شرکت ها با توجه به نوع دیتا و نیاز های شرکت
 • امکان حضور تمام وقت کارشناسان ما در شرکت ها و سازمان های تحت پشتیبانی
 • طراحی و اجرای سیاستهای امنیتی در سازمان با هماهنگی مدیریت ارشد سازمان
 • آموزش کاربران شبکه با هدف کاهش مشکلات دورن سازمانی

تأثیر آموزش کاربران شبکه با هدف کاهش مشکلات دورن سازمانی:

پشتیبانی شبکه ، خدمات پشتیبانی شبکهشاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که آیا کاربران آموزش دیده می توانند تأثیری بر کاهش مشکلات یک سازمان و یا یک شرکت داشته باشند. پاسخ این سوال به طور قطع مثبت می باشد، زیرا عدم آگاهی کاربران می تواند صدمات زیادی را به تجهیزات موجود درون یک سازمان چه بزرگ و چه کوچک وارد نماید. این صدمات ممکن است به صورت نرم افزاری و یا سخت افزاری باشد که می تواند موجب افزایش هزینه های نگهداری شبکه و تجهیزات کامپیوتری شود. به همین دلیل آموزش کاربران می تواند تأثیر بسزایی در کاهش هزینه ها داشته و یا حتی سبب بهبود عملکرد شبکه دورن سازمانی شود.

شرکت آترا همواره در تلاش است در موازات پشتیبانی شبکه و نگهداری آن، کارمندان آن سازمان را به صورت انفرادی و یا گروهی آموزش داده تا بتواند با کمک و یاری آنان کلیه مشکلات شبکه را حل نماید.

ـ پشتیبانی شبکه از راه دور:

پشتیبانی شبکه | خدمات پشتیبانی شبکهـ پاسخگویی به سوالات و مشکلات روزمره کاربران

ـ رفع مشکلات کاربران از طریق نرم افزارهای ریموت

ـ رفع مشکلات کاربران از طریق تماس تلفنی

ـ پشتیبانی شبکه حضوری در مواقع اضطرار:

حضور کارشناس پشتیبانی شبکه آترادر محل کارفرما در کمتر از ۳ ساعت

ـ پشتیبانی شبکه به صورت دوره ای:

ـ حضور دوره ای کارشناس شبکه آترا در روز و ساعت مشخص در محل کارفرما

ـ کنترل چک لیست های پشتیبانی شبکه موجود

ـ رفع مشکلات کاربران به صورت حضور

ـ پشتیبانی شبکه به صورت مستمر :

در این نوع کارشناس شرکت به صورت دائم در محل کارفرما حضور دارد.

آیا پشتیبانی شبکه در بقای تجهیزات شبکه تأثیر گذار است؟

نگهداری استاندارد و بهینه تجهیزات می تواند در بقای تجهیزات شبکه بسیار تأثیرگذار باشد. تجهیزات شبکه زیر ساخت یک دیتا سنتر را تشکیل می دهند به همین دلیل نگهداری از آنها بسیار مورد اهمیت می باشند. ایجاد اختلال در عملکرد این تجهیزات هزینه زیادی را برای کارفرما ایجاد خواهد کرد زیرا برای جایگزینی هر کدام از تجهیزات باید مبالغ بالایی پرداخت گردد. اما با سپردن شبکه خود به افراد باتجربه و متخصص می توانید این مشکلات را به حداکثر برسانید. البته نکته قابل توجه در این زمینه سپردن آن به افراد متخصص می باشد زیرا در پاره ای از موارد سپردن آن به افراد بی تجربه و تازه کار کلیه مشکلاتی که در بالا گفته شد را در بر می گیرد.

چگونه از خدمات پشتیبانی شرکت آترا استفاده نماییم؟

پشتیبانی شبکه | خدمات پشتیبانی شبکهـ تماس با شرکت فناوران عصر شبکه آترا

ـ تهیه چک لیست از انتظارات کارفرما

ـ مشخص کردن نوع پشتیبانی شبکه به دلخواه کارفرما و نیاز مجموعه

ـ تهیه و تنظیم قرارداد پشتیبانی

دیگر خدمات شرکت آترا:

با توجه به گستردگی خدمات شرکت آترا در حوزه پشتیبانی شبکه های کامپیوتری و سخت افزار، پشتیبانی و نگهداری از سیستم تلفن سانترال و ویپ، سیستم دوربین مداربسته و سیستم برق اضطراری ( UPS ) و … که در برنامه های پشتیبانی شبکه آترا به آن توجه شده و تمامی این موارد در صورت درخواست مشتریان تحت پوشش پشتیبانی جامع قرار خواهد گرفت .

در پایان بهترین پیشنهاد ما برای تمام مدیران شرکت ها و سازمان ها برون سپاری خدمات IT است. با سپردن بخشی از وظایف شرکت خود به شرکت های معتبر دیگر می تواند تمرکز خود را بر روی کسب و کار اصلی شرکت قرار دهید و راندمان کاری خود را افزایش دهید.

برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک نمایید تا بتوانید کارایی شبکه خود را برای استفاده بهتر به حداکثر برسانید.

پشتیبانی شبکه موجب کاهش هزینه های نگهداری خواهد شد زیر تیم پشتیبانی به طور مستمر فعالیت شبکه را مورد بررسی قرار می دهند و مشکلات آن را در همان ابتدا حل می کنند که این امر موجب می شود خساراتی به تجهیزات شبکه وارد نشود و فعالیت آنها را مختل ننماید.

سوالات متداول

رویه های بازگرداندن کالا

شرایط و قوانین 

حریم خصوصی 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید:

شماره تماس: 62913-021                               آدرس ایمیل: info@atranet.org

فناوران عصر شبکه آترا
Logo
مقایسه موارد
 • کل (0)
مقایسه
0