آموزش نظارت بر ثبات اینترنت در ویندوز

نظارت بر ثبات اینترنت در ویندوز سیستمی که با آن کار می کنید نیاز به برنامه خاصی ندارد. تمام چیزی که احتیاج دارید، خط فرمان (command prompt) و اجرای فرمان درست است.

آموزش قدم به قدم نظارت بر ثبات اینترنت در ویندوز :

1ـ فشردن کلیدهای پنجره +R

2ـ نوشتن cmd.exe در Run

3ـ پنجره زیر نمایان می شود که دستور ping 8.8.8.8 -t را در آن تایپ کنید و سپس کلید Enter را بزنید.

نظارت بر ثبات اینترنت در ویندوز

این دستور از سرور گوگل پینگ می‌گیرد. اگر می‎خواهید از سرورهای مختلفی که به آن متصل هستید، پینگ بگیرید، کافی است آدرس DNS آن را جایگزین 8.8.8.8 کنید، یعنی آدرس سروری که می‎خواهید به آن متصل شوید را به جای 8.8.8.8 وارد کنید. بعد از زدن دکمه Enterدر فواصل منظم، سیستم شروع به گرفتن پینگ از سرور خواهد کرد.

نظارت بر ثبات اینترنت در ویندوز

پیام‎هایی که ظاهر می‎شود، حاکی از آن است که با چه سرعتی قادر به دریافت پاسخ از سرور هستید. در این فرآیند، در هر ثانیه یک پاسخ تازه دریافت می‎کنید. برای همین اجازه بدهید که این فرآیند برای مدت‌زمان زیادی در حال اجرا باشد. اگر سرور قابل دسترسی نباشد، پیغام «Request timed out» را در خط فرمان دریافت خواهید کرد و اگر اینترنت قطع شود، پیغام «General failure» را در خط فرمان مشاهده می‎کنید.

اگر هیچکدام از این پیام‎ها را دریافت نمی‎کنید، به مقدار «Time» که در حال دریافت آن هستید، نگاه کنید؛ این مقدار به شما می‎گوید که با چه سرعتی در حال گرفتن پاسخ از سرور هستید. اگر اختلاف و تغییر این مقادیر زیاد است، یعنی احتمالا اتصال شما یا خود سرور دچار مشکلاتی شده باشد. کلیدهای Ctrl+C را برای متوقف کردن فرآیند گرفتن پینگ از سرور بفشارید.

نظر شما درباره این مقاله چیست؟ آیا آن‌ها را کاربردی می‌دانید؟آیا از آن ها استفاده می کنید؟
شما علاقه مندان می توانید از طریق کانال تلگرام آترا از مطالب جدید سایت به راحتی با خبر شوید و همچنین آموزش ها و اخبار تکنولوژی را دنبال کنید.
مقاله های مرتبط :
حفظ حریم خصوصی در ویندوز ۱۰
نظر دهید

پاسخ دهید

سوالات متداول

رویه های بازگرداندن کالا

شرایط و قوانین 

حریم خصوصی 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید:

شماره تماس: 62913-021                               آدرس ایمیل: info@atranet.org

فناوران عصر شبکه آترا
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0