پنج عامل مهم در خرید تجهیزات شبکه

نکات مهم در خرید تجهیزات شبکه:

آیا برای شما این سوال پیش آمده باشد که هنگام خرید تجهیزات شبکه دچار سردرگمی شده و سوالات زیادی ذهن شما را درگیر نماید. حتما پاسخ شما هم مثبت است.

اغلب فروشندگان تجهیزات شبکه از اطلاعات کافی برخوردار نبوده و یا اطلاعات درستی را در اختیار شما قرار نمی دهند. کلیه این عوامل سبب می شود تا نیازهای خود را به درستی شناسایی نکرده و تنها بر اساس بودجه ای که دردسترس شما قرار دارد خرید خود را انجام دهید.

پنج مورد از نکات مهم در خرید تجهیزات شبکه عبارتند از:

1ـ ضرورت شناسایی نیازها:

قبل از هر اقدامی کارشناس IT می بایست نیازهای شرکت و یا سازمان خود را شناسایی، تعداد کارکنان را مشخص، برنامه های توسعه برای آینده را تعیین کند. تنها در این حالت است که می تواند با بررسی مشخصات، اقدام به خرید تجهیزات شبکه نظیر خرید سوئیچ سیسکو، سرورHP ، روتر سیسکو و غیره نمایند.

 

2ـ ضرورت داشتن اطلاعات کامل از تجهیزات شبکه مورد نیاز:

پس از شناسایی نیازها، نوبت به انتخاب دستگاهی جهت بر طرف کردن نیازهای بررسی شده می رسد. بسیاری از کارشناسان فناوری اطلاعات قبل از خرید اقدام به جمع آوری اطلاعات می نمایند. این کار بسیار خوب است زیرا می توانند با دیدی باز اقدام به خرید نمایند. اما برخی دیگر تنها با تماس تلفنی با شرکت های ارائه دهنده این تجهیزات سوالات خود را مطرح می نمایند. شاید این کار به ظاهر درست باشد اما در بیشتر موارد این شرکت ها از اطلاعات کافی برخوردار نبوده و ممکن است حتی شما را به اشتباه بیاندازند.

زیرا هر کدام از این شرکت ها می خواهند کالاهای موجود در شرکت خود را به فروش برسانند به همین دلیل هنگام جمع آوری اطلاعات حتما به سایت های مرجع ، سازنده آن و یا مستر شبکه مراجعه نمایید.

 

3ـ ضرورت خرید از یک شرکت معتبر :

شاید بتوان گفت سخت ترین مرحله، مرحله خرید محصولات شبکه می باشد. در سایر کشورها به دلیل وجود نمایندگی های شرکت های سازنده اینگونه تجهیزات خرید بسیار ساده و با اطمینان صورت می گیرد. اما در ایران به دلیل وجود تحریم های زیاد این امکان وجود ندارد. شرکت های کمی هستند که این تجهیزات را با کیفیت بالا به کشور وارد می کنند. اکثر عرضه کنندگان تنها به فکر سود خود بوده و آنرا در اولیت می دانند. به همین دلیل بهتر است عرضه کنندگان معتبر در این زمینه را شناسایی کرده و کالایی با کیفیت  عالی را خریداری نمایید.

یکی از دلایلی که سبب می شود این تجهیزات با کیفیت بالا خریداری شوند قیمت بالای آنها و از طرفی دیگر تاثیر مستقیم بر عملکرد شبکه و در نتیجه اختلال در فرآیند کسب و کار می باشد.

 

4ـ خدمات پس از فروش :

همان طور که گفته شد به دلیل قیمت بالای اینگونه تجهیزات گارانتی و خدمات پس از فروش از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند.

پس از خرید تجهیزات شبکه حتما از فروشنده اطمینان حاصل نمایید که دستگاه از امکانات خدمات پس از فروش برخوردار می باشد. البته لازم به ذکر است خرید از فروشگاه های مطمئن نیز می تواند مهری جهت طمینان بیشتر خریداران باشد. گارانتی مستر شبکه به عنوان متعبرترین گارانتی در زمینه تجهیزات شبکه می باشد.

 

5ـ مشاوره و نصب :

حال شما دستگاه را خریداری کرده اید و قصد دارید از آن در زیرساخت خود استفاده نمایید. برای این کار نیاز به دانش فنی لازم خواهید داشت تا بتوانید از کلیه ویژگی هایی که یک دستگاه ممکن است در اختیار شما قرار دهد استفاده نمایید. برخی از کارشناسان IT ممکن است از دانش کافی جهت نصب اینگونه تجهیزات برخوردار باشند اما هستند افرادی که از اطلاعات کافی برخوردار نمی باشند.

مستر شبکه به عنوان یک فروشگاه تخصصی فروش تجهیزات شبکه کالاهای خود را با کیفیت بالا و قیمت پایین به دست مصرف کنندگان می رسانند. از طرفی شما با مراجعه به سایت و همچنین تماس با کارشناسان مستر شبکه می توانید کلیه سوالات خود را پرسیده و پاسخ آنان را بیابید.

در صورت هر گونه مشکل در هنگام نصب و راه اندازی می توانید با شرکت تماس حاصل کرده و در صورت امکان مشاوره به صورت تلفنی انجام می گیرد در غیر این صورت کارشناسان مستر شبکه به محل نصب اعزام خواهند شد.

مقاله مرتبط : نکاتی که هنگام خرید سرور باید در نظر داشته باشید

نظر دهید

پاسخ دهید

سوالات متداول

رویه های بازگرداندن کالا

شرایط و قوانین 

حریم خصوصی 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید:

شماره تماس: 62913-021                               آدرس ایمیل: info@atranet.org

فناوران عصر شبکه آترا
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0