آموزش word (قسمت اول)

دوره ی آموزشی Word سومين مهارت از استاندارد ICDL می باشدبرنامهWord متداولترین برنامه واژه پرداز موجود به شمار می آید . هدف اصلی این برنامه  تایپ و قالب بندی متنها می باشداما ویژگيهای قدرتمند دیگر آن امکان ایجاد جدولهای مختلف – کار با تصویرهای گرافيکی – طراحی صفحه وب و بسياری از قابليتهای دیگر می باشدهنگامی که می خواهید از نرم افزار word استفاده کنید می بایست به سراغ منوی start رفته و روی نرم افزار word کلیک کنیدپس از کلیک کردن روی نرم افزار word با صفحه زیر روبه رو می شوید.

بر روی Blank document کلیک کنید صفحه تایپ ورد برای شما باز می شود.

آشنایی با محیط word:

 

در قسمت سمت راست بالای صفحه word پنج دکمه وجود دارد: دکمه Close ، دکمه Maximize ، دکمه Restore ، دکمه Minimize ، دکمه help

١ – دکمه Close يا بستن پنجره:

جهـت بستن يك پنجره باز بايد از اين دکمه استفاده نمود ( البته از کليد ترکيبي F4+ALT نيز ميتوان استفاده کرد).

بايد توجه داشت براي بستن هر پرونده ميتوانيد از منوي File زير منوي Close را نيز انتخاب نمائيد.

٢ – این دکمه شامل دو قسمت می باشد:

ـ دکمه Maximize يا حداکثر سازي:

براي اينكه بتوان پنجره را به حداکثر اندازه خود رساند مي توان از اين دکمه استفاده نمود.

ـ دکمه Restore :

پس از اينكه پنجره به حداکثر اندازه خود رسيد براي تبديل به اندازه قبلي خود از اين دکمه استفاده مي شود.

٣ – دکمه Minimize يا حداقل سازي:

با کليک کردن بر روی این دکمه مي توان يك پنجره حداکثر شده و يا معمولي را حداقل نمود. با انجام اين عمل پنجره به حداقل خود مي رسد و روي Task Bar قرار می گيرد. توجه داشته باشيد پنجره اي که حداقل شده است بسته نشده و هنوز در حافظه مستقر است.

۴ – دکمه Ribbon Display Option:

همان گونه که در شکل زیر مشاهده می کنید این دکمه شامل سه قسمت می باشد:

ـ دکمه Auto-hide Ribbon:

این دکمه تب ابزار ورد که در قسمت بالای آن قرار دارد را مخفی می کند کلیک کردن بر (…) تب ابزار را مجددا در اختیار شما قرار می دهد و پس از استفاده به حالت قبل بر می گردد.

ـ دکمه Show Tabs:

این دکمه فقط تب ابزار که در قسمت بالای ورد قرار دارد را نشان می دهد و هنگام کلیک کردن بر روی هر کدام دستورات آن نمایان می شود.

ـ دکمه Show Tabs and Commands:

این دکمه هم تب ابزار و هم دستورات آن را به طور همزمان و همیشه نشان می دهد.این نوار ابزار به شما این امکان را می دهد که به هر گزینه در هر نوار ابزاری خیلی سریع دسترسی پیدا کنید. همچنین شما می توانید در این نوار ابزار موارد مورد استفاده خود را کم یا زیاد کنید.

۵ – دکمه Help:

با استفاده از این دکمه می توانید راه حل مشکلات خود را جستجو و پیدا کنید. در قسمت وسط و بالای صفحه ورد: Title bar قرار گرفته است. در قسمت سمت چپ نیز پنج دکمه وجود دارد که مهمترین آنها Costomize Quick Access Toolbar می باشد: این نوار ابزار به شما این امکان را می دهد که به هر گزینه در هر نوار ابزاری خیلی سریع دسترسی پیدا کنید. همچنین شما می توانید در این نوار ابزار موارد مورد استفاده خود را کم یا زیاد کنید. نحوه اضافه کردن ابزار به آن به این صورت است که بر روی آن کلیک کرده صفحه زیر باز می شود.

بر روی More Commands کلیک کرده صفحه زیر باز می شودبر روی هر کدام از ابزار های مورد نیاز کلیک کرده و Add را بزنید سپس Ok را زده.حال مشاهده خواهید کرد که ابزار مورد انتخاب شما در کنارCostomize Quick Access Toolbar قرار گرفته است.

 

*در اینجا به پایان قسمت اول آموزش Word از صفر تا 100 رسیدیم در آینده با قسمت های دیگر نرم افزار Word آشنا خواهید شد پس با ما همراه باشید.
نظر شما درباره این مقاله چیست؟ آیا آن‌ها را کاربردی می‌دانید؟آیا از آن ها استفاده می کنید؟
شما علاقه مندان می توانید از طریق کانال تلگرام آترا از مطالب جدید سایت به راحتی با خبر شوید و همچنین آموزش ها و اخبار تکنولوژی را دنبال کنید.
لینک های مرتبط :
تبدیل PDF به Word
آشنایی با Microsoft Outlook
نظر دهید

پاسخ دهید

سوالات متداول

رویه های بازگرداندن کالا

شرایط و قوانین 

حریم خصوصی 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید:

شماره تماس: 62913-021                               آدرس ایمیل: info@atranet.org

فناوران عصر شبکه آترا
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0