چگونه بدون اپلیکیشن جانبی ، در خود تلگرام فایل تصویری GIF بسازیم؟

ایجاد GIF در تلگرام بدون نیاز به اپلیکیشنی دیگر:

Graphics Interchange Format مشخص‌کننده‌ی بافت پرونده‌های گرافیکی ثابت یا متحرک بوده و سال‌ها‌ست که برای نمایش تصاویر متحرک در دنیای وب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این فرمت تصویری در سال 1987 توسط استیو ویل‌هایت (Steve Wilhite) ابداع شد و با گذر زمان، استفاده از آن به اندازه رونق گرفت که در سال 2012 به عنوان کلمه سال انتخاب شد.

برای پی بردن بیشتر به محبوبیت این فرمت کافی است بدانید در سال 2015، فیس بوک پس از مدت‌ها ردکردن پشتیبانی از gif، رسما پشتیبانی از آن را پذیرفت.

پیام رسان محبوب ایران زمین نیز بعد از مشاهده میزان محبوبیت این فرمت در ادامه یک به‌روز‌رسانی امکان ساخت gif در تلگرام را فراهم کرد.

در نظر داشته باشید خطاب کردن gif به عنوان “فرمت تصویری بدون صدا و کم حجم” ستم بزرگی است، چرا که کاربرد این فرمت بسیار بیشتر از مواردی است که در پیام رسان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان نمونه از گیف می‌توان برای پویانمایی‌های کوتاه و کلیپ‌های کوتاه ویدیویی با رزولوشن پایین بهره برد.

توجه:

شاید تا به حال برای شما پیش آمده باشد که توسط نرم افزار  Adobe Photoshop فایل GIF را تهیه کرده اما هنگامی که در تلگرام آن را برای کسی ارسال می کنید نصف آن پخش نشده باشد راه حل این مشکل تبدیل فایل GIF به ویدئو در فوتوشاپ و سپس تبدیل آن در تلگرام به GIF می باشد.

تبدیل ویدئو به GIF :

 • مرحله اول:

  بدین منظور فایل ویدئو را در گالری خود ذخیره کرده سپس آن را به همان روش قبلی در تلگرام بارگذاری کنید.

   

  تبدیل ویدئو به GIF در تلگرام ،تولید GIF در تلگرام

 • مرحله دوم :

  در مرحله بعدی پنجره ای مطابق تصویر باز می شود که می بایست در انتهای آن صدای ویدئو را از حالت un mute به mute تبدیل کنید.

  تبدیل ویدئو به GIF در تلگرام ،تولید GIF در تلگرام

 • مرحله سوم:

  در این مرحله دیگر زمان ارسال فایل رسیده است.

  تبدیل ویدئو به GIF در تلگرام ،تولید GIF در تلگرام

 • مرحله چهارم:

  همانطور که مشاهده می کنید فایل ویدئو بدون مشکل حجم و یا زمان اجرا تبدیل به GIF شده است.

 • تبدیل ویدئو به GIF در تلگرام ،تولید GIF در تلگرام

شرکت فناوران عصر شبکه آترا امیدواراست تا با انتشار مقاله ایجاد GIF در تلگرام بدون نیاز به اپلیکیشنی دیگر ،گامی مؤثر در راستای شناخت شما عزیزان برداشته و شما را در راستای افزایش دانش IT  خود یاری نماید.

نظر دهید

پاسخ دهید

سوالات متداول

رویه های بازگرداندن کالا

شرایط و قوانین 

حریم خصوصی 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید:

شماره تماس: 62913-021                               آدرس ایمیل: info@atranet.org

فناوران عصر شبکه آترا
Logo
مقایسه موارد
 • کل (0)
مقایسه
0