مزایای VOIP نسبت به سانترال

مزایای VOIP نسبت به سانترال در این مقاله موضوع بررسی برای شما عزیزان می باشد. با پیشرفت روزانه علم و تکنولوژی و با پدید آمدن تکنولوژی VOIP رفته رفته استفاده از سانترال های قدیمی جای خود را به سیستم VOIP داده است، چرا که امکانات و قابلیت های بیشماری در سیستم VOIP وجود دارد که مرزهای فیزیکی را از بین برده است و به شما این قابلیت را می دهد که در هر کجا دسترسی به اینترنت را داشته باشید بتوانید از تلفن داخلی خود و تمامی امکانات آن بهره ببرید.

۱ـ نصب و راه اندازی آسان :

سیستم های voip دارای رابط کاربری بر پایه وب هستند.این بدان معنی است که تمامی تنظیمات سیستم تلفنی از طریق وب انجام می گیرد. اما سیستم سانترال دارای نرم افزار خاص خود هستند و یا از طریق شماره گیری کدهای خاص از روی تلفن تنظیم می شوند. که این مساله باعث سخت شدن کار می گردد.

۲ـ کاهش هزینه ها :

از طریق سیستم voip می توان مکالمات بین المللی و بین شهری از طریق خطوط داده مانند اینترنت و یا شبکه های WAN بین شعب یک سازمان انجام داد و این کار با هزینه ی بسیار کم انجام می شود.

۳ـ عدم نیاز به کابل کشی:

یکی از مزایای VOIP نسبت به سانترال عدم نیاز به کابل کشی مجدد برای آن می باشد و می توانید از کابل شبکه ای که به کامپیوتر خود متصل کرده اید به صورت اشتراکی برای تلفن نیز استفاده نمایید.

۴ـ عدم محدودیت در برند خاص برای دستگاه های تلفن :

در سیستم های سانترال جهت سهولت در کار و عدم ایجاد مشکل اغلب از برند مشابه سیستم سانترال استفاده می شود. اما voip این محدودیت را از بین برده است و می توانید از تمامی برندها استفاده نمایید.

۵ـ توسعه نامحدود :

در سستم voip شما می توانید تعداد کاربران را افزایش دهید و این کار با افزودن Gateway مناسب انجام می گیرد.

۶ـ سهولت در کار :

استفاده از تلفن های IP بر اساس استاندار SIP بسیار ساده است.

۷ـ جابه جایی آسان داخلی ها :

در سیستم های سانترال زمانی که یک شرکت میز کار کارمند خود را تغییر می داد جابه جایی داخلی کاری دشوار و زمان بر بود اما در سیستم voip این کار تنها با بردن دستگاه تلفن به میز جدید امکان پذیر است.

۸ـ افزایش بازدهی از طریق ارائه بهتر خدمات به مشتریان:

شما می توانید به راحتی سیستم VOIP خود را به نرم افزارهای مالی و فروش متصل نمایید تا بدین ترتیب بتوانید مشتریان خود را بصورت تلفنی (از طریق IVR) در جریان قراردادها و میزان تراکنش مالی و هر داده ی دیگری که مورد نیاز آن اشخاص است به صورت مجزا بگذارید.

۹ـ دورکاری :

یکی از مزایای VOIP نسبت به سانترال استفاده از آن از راه دور می باشد به این صورت که  اشخاص در منزل خود کلیه امور خود را انجام دهند. سیستم VOIP در این قسمت بسیار فعال عمل می کند. یعنی می توان به راحتی، داخلی تلفن شخص را در منزلش فعال کرد و بدین ترتیب افراد می توانند به کلیه تماس های وارده به داخلی خود، همانطور که پشت میز کارشان هستند، پاسخ دهند. این یکی از مزیت های پروتکل SIP می باشد که کلیه تماس ها در تمام نقاط دنیا قابل دریافت می باشند.

در بالا قسمت از مزایای VOIP نسبت به سانترال برای شما عزیزان بیان گردید که براساس نیاز هر سازمان و یا شرکت این امکانات و مزایا میتوانند بیشتر و پررنگ تر باشند. امروزه در اکثر سازمان های بزرگ در کشور یا سیستم تلفنی به VOIP تغییر یافته و یا در حال تغییر میباشد.برای تغییر و یا نصب سیستم تلفنی سازمان و یا شرکت خود می توانید از طریق لینک تماس با ما با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید. برای عزیزانی که به VOIP علاقه مند شده اند خواندن مقاله VOIP چیست ؟ و نحوه راه اندازی سرویس VOIP پیشنهاد می شود.

نظر دهید

پاسخ دهید

سوالات متداول

رویه های بازگرداندن کالا

شرایط و قوانین 

حریم خصوصی 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید:

شماره تماس: 62913-021                               آدرس ایمیل: info@atranet.org

فناوران عصر شبکه آترا
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0